3 miejsce w konkursie historycznym Patria Nostra dla naszych absolwentów!

mężczyzna na pomarańczowym tle trzymający szablę

Niezwykle miłą informacją rozpoczął się ten tydzień życia szkolnego. Grupa absolwentów Małopolskiej Szkoły Gościnności pod merytoryczną opieką mgr. Jana Mleczka zajęła 3 miejsce w Konkursie Patria Nostra organizowanego w ubiegłym roku szkolnym. 15.09.2020 r. odbyła się w Filharmonii Krakowskiej Gala Finałowa, na której mgr Jan Mleczek odebrał wyróżnienie w imieniu uczniów.

Konkursy historyczne Patria Nostra adresowane są do młodzieży z Mazowsza, Małopolski, Wielkopolski, oraz do młodzieży polskiej i polonijnej na całym świecie. Celem konkursów jest propagowanie wiedzy o historii Polski, krzewienie patriotyzmu, etyki chrześcijańskiej, budowa poczucia wspólnoty wśród młodych Polaków. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu krótkiego filmu lub animacji dotyczącej ważnego wydarzenia z historii Polski.

Konkurs Patria Nostra jest organizowany przez Fundację Konkursu Historycznego
Patria Nostra
, patronat nad konkursem objęło szereg instytucji – Ministerstwo Edukacji, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Marszałek Województwa Małopolskiego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Arcybiskup Metropolita Krakowski, Prymas Polski oraz Senatorowie RP.

W tegorocznej V edycji konkursu  brało udział ponad 100 szkół z województwa małopolskiego i 8 szkół polonijnych z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Węgier czy Stanów Zjednoczonych. Do konkursu zakwalifikowano 72 prace. Nasza szkoła zajęła III miejsce. Reprezentowali nas absolwenci klasy 3A: Adrian Ponikowski, Marcin Rzesista i Kacper Suder. Ich praca w zaledwie 45 sekundowym filmie przedstawia kulisy bitwy pod Lenino z czasów II Wojny Światowej.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i opiekunowi! Poniżej zwycięski film.