Boże Narodzenie 2022

W środę 21.12.2022 w Zespole Szkół Małopolska Szkoła Gościnności odbyła się uroczysta akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Wieczerza Wigilijna.

Uroczystość ta wróciła do szkoły po dwóch latach pandemii a spotkanie obecnych i byłych pracowników szkoły było częścią rocznych obchodów 60-lecia istnienia naszej placówki. Na akademię i wigilię zostali zaproszeni emerytowani pracownicy, nauczyciele, pracownicy administracji.

Akademia przeniosła jej uczestników o ponad 2000 tysiące lat wstecz, do Betlejem. Historia narodzenia Pana Jezusa, opowiedziana przez kolędników oprawiona była pięknymi polskimi kolędami i pastorałkami, w scenerii tradycyjnej szopki i choinki.

Po godzinnym, wspólnym kolędowaniu, goście i pracownicy przeszli na wieczerzę wigilijną. Uroczystą Wieczerzę Wigilijną rozpoczął dyrektor Pan Andrzej Pawlikowski tradycyjnym odczytaniem fragmentu Ewangelii o narodzinach Pana Jezusa, a następnie złożył życzenia świąteczne. Wszyscy uczestnicy połamali się opłatkami i zasiadli do stołu wigilijnego, gdzie czekały potrawy polskiej kuchni wigilijnej.

Po wigilii, przy cieście świątecznym uczestnicy dzielili się swoimi wspomnieniami z minionych lat istnienia naszej szkoły, która w tym roku obchodzi Jubileusz 60-lecia istnienia. Wspomnienia, zwłaszcza emerytowanych pracowników, przeniosły wszystkich wstecz, do czasów powstawania szkoły i jej początków istnienia.

Akademię, scenerię, potrawy oraz cudowna atmosferę Świąt Bożego Narodzenia w Zespole Szkół Małopolska Szkoła Gościnności przygotowała młodzież, nauczyciele i pracownicy.

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook