Bajkowy Piknik z książką

Uczniowie Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach mieli przyjemność zaprezentowania swoich umiejętności zawodowych przygotowując strawę dla ciała, w postaci „Stołu regionalnego”, na którym serwowali tradycyjną kwaśnicę, chleb wiejski ze smalcem i ogórkiem małosolnym, oscypki tradycyjne grillowane z żurawiną, kwas chlebowy, kiełbasę wiejską, jabłka, gruszki i śliwki. Działo się to w dniu 10 września podczas eventu „Bajkowy Piknik z Książką” organizowanego przez Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego wraz z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Podawane potrawy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem licznie zgromadzonych mieszkańców Krakowa oraz zaproszonych gości. Było to nie tylko święto książki, bajki i biblioteki, ale też święto małopolskiego tradycyjnego smaku.

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook