100 dni do Igrzysk Europejskich!

Dokładnie za 100 dni rozpoczną się Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023. Z tej okazji, od dzisiaj, na placu Jana Nowaka Jeziorańskiego w Krakowie uruchomiony został specjalny zegar odliczający czas do rozpoczęcia rywalizacji. III Igrzyska Europejskie odbędą się w dniach 21 czerwca – 2 lipca 2023 r. Gospodarzami Igrzysk są Małopolska oraz Miasto Kraków.

Zawody sportowe odbędą się w następujących miastach Małopolski: Krakowie, Tarnowie, Krynicy-Zdroju, Zakopanem, Nowym Targu, Nowym Sączu, OświęcimiuKrzeszowicach. Ponadto sportowcy podejmą zmagania w innych miastach Polski południowej: Bielsku-Białej, Chorzowie, Wrocławiu i Rzeszowie. Zawody odbywające się w ramach Igrzysk Europejskich organizowane będą w randze mistrzostw Europy jak również stanowią kwalifikacje olimpijskie w wybranych sportach do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Podczas imprezy planuje się udział ok. 7000 zawodników z blisko 50 krajów.

Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 będą wydarzeniem, które pod kątem wolontariatu będzie największym w historii Polski. W naszej szkole również działa grupa wolontariatu, która będzie pomagać przy organizacji Igrzysk. Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do współpracy w ramach wolontariatu.

Więcej na temat Igrzysk w specjalnym miniserwisie: www.malopolska.pl/ie2023

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook