Wizyta na Kopcu Józefa Piłsudskiego w Osieczanach

W dniu 10 listopada 2022 roku w Małopolskiej Szkole Gościnności odbyły się uroczystości związane z obchodami 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Młodzież szkolna oraz pracownicy szkoły oddali hołd bohaterom tamtych czasów uczestnicząc w apelach z okazji 11 Listopada Narodowego Święta Niepodległości. Przedstawiciele szkoły, dopełniając te uroczystości, złożyli kwiaty na Kopcu Józefa Piłsudskiego ( działacza niepodległościowego, inicjatora formowania Legionów Polskich, współorganizatora państwa polskiego, marszałka Polski). Kopiec został usypany przez młodzież z Osieczan w 1936 roku, która uczestniczyła w pogrzebie marszałka w Krakowie 18 maja 1935 roku.

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook