• Początek
  • Aktualności
  • Uczennice Technikum Turystyczno – Gastronomicznego laureatkami Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

Uczennice Technikum Turystyczno – Gastronomicznego laureatkami Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

Finał XIII edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej odbył się w dniach od 6 do 7 kwietnia 2022 r. Pierwszego dnia uczennice Technikum Turystyczno-Gastronomicznego: Julia Kędzior kl. III HP i Aneta Żernowska kl. III Kg zmagały się z testem teoretycznym wielokrotnego wyboru. Rywalizowały z 30-tką najlepszych uczniów w Polsce, wyłonionych w poprzednich etapach.

Nasze uczennice zaprezentowały  się rewelacyjne! Wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności  uzyskały najwyższe wyniki w Polsce. Zakwalifikowały się do drugiej części etapu finałowego. W ścisłym finale odbyło się zadanie praktyczne, w trakcie którego musiały wykazać się umiejętnością obsługi gościa hotelowego w recepcji hotelowej. Scenka sytuacyjna oceniana przez ekspertów z branży  odbywała się w języku angielskim.

Nasze finalistki świetnie poradziły sobie z zadaniem, prezentując wysoki poziom umiejętności zawodowych
i językowych. Dodatkowym atutem była ich błyskotliwość i pomysłowość. Jesteśmy dumni z naszych uczennic, które ciężką pracą i wytrwałością osiągnęły tak wysokie wysokie wyniki.

Julia Kędzior  – laureat III miejsca
Aneta Żernowska – laureat IV miejsca

Serdecznie gratulujemy laureatom i  życzymy dalszych sukcesów, jesteśmy bardzo dumni! Przed nami kolejne wyzwania WorldSkillsPoland.

Uczennice pracowały pod opieką nauczycieli zawodu: Kariny Chlebda, Justyny Piechnik i Iwony Surowiec.

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook