• Początek
  • Aktualności
  • Uczennica Technikum Turystyczno – Gastronomicznego laureatką ogólnopolskiego konkursu literackiego

Uczennica Technikum Turystyczno – Gastronomicznego laureatką ogólnopolskiego konkursu literackiego

UCZENNICA TECHNIKUM TURYSTYCZNO – GASTRONOMICZNEGO LAUREATKĄ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO

Niezwykłym sukcesem zakończył się udział Aleksandry Niepsuj z kl. 3TP w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Płynąć pod prąd”. Została laureatką konkursu, zdobywając II miejsce w kategorii proza. Warto zauważyć, że do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się aż 146 uczniów z 89 szkół.

Celem konkursu jest przedstawienie historii ludzi nieznanych, niekiedy zapomnianych, osadzonych w konkretnej rzeczywistości historycznej, społecznej i rodzinnej, którzy bez względu na sytuację pozostawali wierni takim wartościom jak Bóg, Honor, Ojczyzna, Prawda – nawet za cenę utraty życia.

„Aleksander Sałacki – na zawsze wierny” to tytuł pracy przedstawiającej sylwetkę niezwykłego człowieka, ostatniego żyjącego obrońcy Lwowa (w 1918 i 1920 roku), żołnierza, nauczyciela, więźnia politycznego. Zgodnie z ideą konkursu jego postać uosabiała maksymalizm etyczny i bezwzględną wierność zasadom moralnym.

Oli gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w październiku 2022 roku we Wrocławiu. Opiekunem naukowym uczennicy była mgr Agnieszka Sala.

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook