T jak Tytus – Dzień Patrona w MSG

4 listopada, w rocznicę śmierci Tytusa Chałubińskiego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Tytus Chałubiński był nie tylko lekarzem i profesorem lecz także miłośnikiem przyrody i Podhala, otwartym i gościnnym człowiekiem, propagatorem turystyki kochającym górskie wyprawy i taternictwo. Patron naszej szkoły to postać ponadczasowa.

Podczas uroczystości uczniowie klas pierwszych poznali bliżej postać patrona szkoły. Dodatkowo w tym dniu wszyscy uczniowie mogli obejrzeć prezentację o Tytusie Chałubińskim, wyświetlaną na telewizorze przy wejściu do szkoły, a odwiedzający bibliotekę mogli zobaczyć okolicznościową wystawę.

W tym dniu przeprowadzony został również Szkolny Konkurs Wiedzy o Tytusie Chałubińskim. W zmaganiach konkursowych wzięły udział trzyosobowe drużyny z wszystkich klas pierwszych, które rozwiązywały multimedialny test wiedzy o naszym patronie. Poziom zmagań konkursowych był wysoki i bardzo wyrównany, ale ostatecznie najlepsza okazała się drużyna z klasy 1B, w składzie: Jan Biel, Jakub Grzesik, Maja Piesakowska. Wszystkim drużynom gratulujemy znakomitej wiedzy o życiu i działalności dr Chałubińskiego.

Obchody Dnia Patrona przygotowali: Agnieszka Dmytrzyk, Kinga Kocan, Anna Kwinta, Jan Mleczek

Zdjęcia: Jan Mleczek

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook