Święta Bożego Narodzenia 2023

Święta Bożego Narodzenia to czas oczekiwania, wszyscy powinniśmy być wtedy razem.

W naszej szkole jak co roku zgodnie z tradycją zorganizowane zostały klasowe spotkania wigilijne oraz wigilia szkolna dla nauczycieli oraz pracowników i gości (nauczycieli i pracowników emerytowanych).

Wigilie klasowe przygotowali uczniowie, z klas szkolnych dobiegały odgłosy kolęd a na przerwach, na korytarzach składano sobie życzenia świąteczne i noworoczne.

Dzień zakończyła Akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowana przez uczniów i opiekunów internatu szkolnego.

Uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor Andrzej Pawlikowski, który przywitał uczestników: uczniów, nauczycieli, pracowników oraz zaproszonych gości.

Po zakończeniu części artystycznej, uczestnicy udali się na Kolację Wigilijną. Wszystkie potrawy, ciasta oraz dekorację: stoły przykryte białymi obrusami, udekorowane świątecznie to efekt wspólnej pracy młodzieży wraz z nauczycielami.

Wigilia rozpoczęła się tradycyjnie od odczytania fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa, zaśpiewania kolęd, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń.

Uczestnikom spotkania podano zupę grzybową, smażoną rybę, surówkę, do picia był susz owocowy. Nie zapomniano o ciastach, kawie i herbacie. Na koniec każda z obecnych osób otrzymała świąteczny prezent.

 

Ostatnim świątecznym akcentem była Akademia przygotowana przez grupę wokalno-teatralną zakończona wspólnym kolędowaniem na auli szkolnej.

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook