Studia za granicą?

Jeszcze w listopadzie 2020 odbyło się  w formie zdalnej (online) spotkanie dotyczące kwestii podjęcia przez młodych Polaków studiów wyższych na amerykańskich uczelniach pt. „Realia i mity studia studiowania na amerykańskiej uczelni. Jak wygląda życie studenckie na kampusie amerykańskiego uniwersytetu? Jak wyglądają zajęcia na uniwersytecie w USA? Jakie są wymogi dotyczące zgłoszeń na studia pierwszego stopnia?”

W spotkaniu udział wzięły klasy 2Tg i 2D wraz z nauczycielką języka angielskiego mgr Pauliną Piwowarczyk.

Organizatorem konferencji była Ambasada USA w Polsce, z kolei prowadziła je p. Julia Dickenson – absolwentka Summa Cum Laude Auburn University, stypendystka programu Fulbrighta na Uniwersytecie Opolskim. Na spotkaniu obecny był także p. Dan Hastings, attaché kulturalny USA w Polsce.

Zrzut ekranu prezentujący z slajd ze studentami amerykańskich uczelni

Spotkanie miało na celu przedstawienie praktycznych aspektów związanych z ubieganiem się o możliwość studiowania w USA przez absolwentów polskich szkół  średnich. Prowadząca tłumaczyła wymogi jakie należy spełnić w tym celu, przedstawiała koszty nauki, opowiadała o możliwości dorywczej pracy pozwalającej utrzymać się w czasie studiowania „za oceanem”. Ponadto w czasie prezentacji omówione zostały również realia związane codziennym funkcjonowaniem kampusów amerykańskich uczelni. Obalono ale i także potwierdzono niektóre mity krążące powszechnie wśród młodych ludzi w Polsce związane z codziennością studentów w USA znane głównie z ekranów kin. Spotkanie było solidnie przygotowane i prowadzone z dużą starannością, tak by wszystkie poruszone kwestie zostały precyzyjnie i dogłębnie wyjaśnione.

Dzięki uczestnictwu w tego rodzaju prezentacji nasi uczniowie mieli okazję porównać realia studiowania w Polsce i w USA, mogli zadawać pytania prowadzącej spotkanie oraz zweryfikować własną wiedzę na temat studiowania w USA.

Matura zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią pytanie co dalej. Może warto zainteresować się również uczelniami zagranicznymi? W końcu „sky is the limit!”

Zrzut ekranu prezentujący okładki filmowe
zrzut ekranu prezentujący fragment prezentacji o studiach w USA
zrzut ekranu prezentujący fragment prezentacji o studiach w USA

Tekst i zdjęcia: mgr P. Piwowarczyk

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook