• Początek
  • Międzynarodowy Konkurs Kulinarny „Smak Gościnności. Małopolskie produkty tradycyjne i regionalne”
Statuetki konkursowe w kształcie czapki kucharskiej

Małopolska Szkoła Gościnności, jako Instytucja Województwa Małopolskiego, postanowiła włączyć się w akcję upowszechniania lokalnych produktów żywnościowych. Istotą Międzynarodowego Konkursu Kulinarnego „Smak Gościnności”. Małopolskie produkty regionalne i tradycyjne jest promowanie i kultywowanie regionalnych i tradycyjnych produktów Małopolski, ochrona kulinarnego dziedzictwa kulturowego, a co za tym idzie – pogłębienie wiedzy na temat produktów regionalnych i tradycyjnych wśród młodzieży i ich nauczycieli. Uczniowie, do których skierowany jest Konkurs mają okazję do rozwoju swoich zainteresowań kulinarnych, pobudzenia kreatywności i pomysłowości w kuchni oraz indywidualnej oceny swoich umiejętności. Konkurs skierowany jest do młodzieży uczącej się w szkołach o profilu gastronomicznym, będącej w wieku 17 – 19 lat.

Do udziału w Konkursie zaproszonych jest zwykle 14 zespołów dwuosobowych
z wiodących szkół gastronomicznych z terenu całej Polski i z zagranicy (m.in. Hiszpanii, Węgier, Austrii, Francji, Rumunii, Chin). W poprzednich edycjach Konkursu  tematami przewodnimi były: jabłko z Raciechowic,  charsznicka kapusta, jagnięcina podhalańska, fasola „Piękny Jaś” z Doliny Dunajca oraz suska sechlońska – podwędzana śliwka.

Udział w konkursie daje uczestnikom możliwość poszerzenia kulinarnych horyzontów oraz wyłonienie ukrytych talentów w dziedzinie sztuki kulinarnej. Jest to też świetna okazja do integracji szkół o tym samym profilu kształcenia. Konkurs cieszy się ogromną popularnością wśród młodzieży, a ze względu na swój walor edukacyjny wspierają go również znaczący partnerzy biznesowi związani z branżą gastronomiczną – podkreśla dyrektor ZS MSG Jerzy Niedenthal

logotypy instytucji wspierających szkołę

Czy warto?

Warto. Wiedzą o tym nie tylko drużyny, które postanowiły stanąć wspólnie w kulinarne szranki, ale również instytucje patronujące Konkursowi. Atrakcyjna formuła Konkursu, profesjonalne jury i wartościowe nagrody od początku istnienia Konkursu przyciągają zainteresowanych z różnych regionów Polski i Europy.

logotypy instytucji wspierających szkołę
uczniowie w strojach kucharskich
śliwka podwędzana z wołowiną

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook