Przegląd wydarzeń szkolnych – wrzesień 2021

XXXI Zlot Szlakiem Walk Partyzanckich na Suchej Polanie

18 września nasza szkoła wzięła udział w uroczystościach związanych z XXXI Zlotem Szlakiem Walk Partyzanckich na Suchej Polanie. Jak co roku organizuje się go z okazji rocznicy bitwy na moście glichowskim w której żołnierze Armii Krajowej pokonali oddziały hitlerowskiego okupanta. Odbyła się uroczysta msza polowa, odczytano apel poległych, przeprowadzono konkursy. Kluczowym momentem była inscenizacja walk partyzanckich zaprezentowana przez grupę rekonstrukcyjną.

W poczcie sztandarowym naszej szkoły reprezentowali nas: Aleksandra Kwinta, Weronika Weszka, Emilia Piechota i Rafał Latoń z klasy 2C oraz Filip Burzyński z klasy 2B.

Opiekun mgr Jan Mleczek

Tekst i zdjęcia: Jan Mleczek


Powiatowa Licealiada Koszykówka 3×3

We wtorek 28 września w Naszej szkole Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Myślenicach zorganizował powiatowe zawody koszykówki 3×3. Najlepsi okazali się koszykarze i koszykarki z Tytusa zdobywając pierwsze miejsce w powiecie i otrzymując awans do rozgrywek rejonowych.

Skład damskiej drużyny to:

 1. Jagoda Szostak (3A LO)
 2. Urszula Śmietana (3A LO)
 3. Skurzyńska Zuzanna (3A LO)
 4. Aleksandra Babiak (3B LO)
 5. Natalia Biela (3A LO)

Skład męskiej drużyny to:

 1. Maciej Cichoń (1C LO)
 2. Filip Burzyński (2B LO)
 3. Bartosz Kalemba (1 T Tech)
 4. Filip Rapacz (1G Tech)

Uczniów przygotowała do zawodów nauczycielka wychowania fizycznego mgr Agnieszka Maciuszek.

Tekst i zdjęcia: A. Maciuszek


Powiatowa Licealiada w Sztafetowych Biegach Przełajowych

21 września na Myślenickim Zarabiu odbyła się Powiatowa Licealiada w biegach przełajowych. Drużyna chłopców z naszej szkoły zajęła 3 miejsce, na 5 drużyn.  Najlepsi biegacze z Tytusa to:
Kutrzeba Franciszek (1C LO)
Burkat Tobiasz (1D LO)
Maniecki Maksymilian (1D LO)
Rojek Jan (1D LO)
Śliwa Mateusz (1D LO)
Juszczak Bartosz (2D LO)
Masełko Bartłomiej (3A LO)
Mucha Dawid (3E LO)

Opiekunem była nauczycielka wf  mgr Agnieszka Maciuszek

Dziewczęca drużyna nie ukończyła zawodów ze względu na kontuzję  stawu skokowego uczennicy Tytusa na pierwszej zmianie biegu sztafetowego.

Skład biegaczek:
Suruło Aleksandra (1C LO)
Cież Justyna (1C LO)
Kwartnik Milena (1D LO)
Skałka Julia (2K TECH)
Szostak Jagoda (3A LO)
Tylek Wiktoria (3D LO)
Dyduła Julia (3G TECH)
Wierzycka Sabina (4G TECH)

Opiekunem tej drużyny była nauczycielka wf mgr Elżbieta Gablankowska.

Tekst i zdjęcia: A. Maciuszek


Małopolska Licealiada w Kolarstwie Górskim MTB

W dniu 24.09.2021 r. w Sieprawiu odbyła się Małopolska Licealiada w Kolarstwie Górskim MTB. Były to zawody szczebla wojewódzkiego. Naszą Szkołę reprezentowali: Sabina Wierzycka z klasy 4G, która zdobyła 2 miejsce i tytuł wicemistrza Małopolski w Kolarstwie Górskim MTB w kategorii dziewcząt oraz Jan Pauluk z klasy 1B, który zajął 24 miejsce w kategorii chłopców.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Opiekun: mgr Jolanta Pitala

Tekst i zdjęcia: Jolanta Pitala


Uliczny Bieg Myślenicki

26 września w niedzielę odbyła się VII edycja Ulicznego Biegu Myślenickiego, w tym wydarzeniu wzięło udział około 350 biegaczy. Jak co roku uczniowie Naszej Szkoły wraz z nauczycielami wychowania fizycznego: Jolantą Pitalą, Agnieszką Maciuszek, Arturem Madejem i Szymonem Przęczkiem pomagali przy organizacji tego wydarzenia jako wolontariusze. Do ich zadań należała obsługa biura zawodów, wykonanie pakietów startowych i wydanie ich uczestnikom, dekoracja po ukończonym biegu oraz rozdawanie posiłku regeneracyjnego. Wolontariusze mięli zapewnione przekąski, napoje oraz obiad, a po zawodach zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Dwóch uczniów naszej szkoły startowało w tym 10 km biegu, był to Jakub Starzak oraz Mucha Dawid, trasa zawodów przebiegała po ścieżce rowerowo- biegowej wzdłuż rzeki Raby.

Organizatorzy w zamian za wsparcie przy realizacji biegu przekażą sprzęt sportowy dla szkoły. Uczniowie, którzy uczestniczyli w wolontariacie to:

 1. Jakub Starzak
 2. Aleksandra Suder
 3. Marcelina Leśniak
 4. Aleksandra Ropicka
 5. Magdalena Mentel
 6. Patrycja Jasek
 7. Joanna Szlachetka
 8. Aleksandra Cygan
 9. Patrycja Różycka

Tekst i zdjęcia: A. Maciuszek


Sezon wycieczek szkolnych rozpoczęty

W dniach 28-29.09.2021 r. uczniowie klas 2T i 3Tp uczestniczyli w wycieczce przedmiotowo-krajoznawczej. Klasy „turystyczne” wraz z wychowawcami Elżbietą Stach i Jolantą Pitalą oraz opiekunami Moniką Matulską i Janem Mleczkiem odwiedzili Szczyrk, Wisłę, Ustroń oraz Górki Wielkie. Na trasie wycieczki uczniowie realizowali praktyczne zadania z przedmiotów zawodowych w zakresie turystyki i wychowania fizycznego. W Szczyrku zapoznali się z infrastrukturą obiektów sportowych, skorzystali z nowoczesnej kolei gondolowej na Halę Skrzyczeńską. Razem z przewodnikiem szlakiem turystycznym przeszli na szczyt Skrzycznego. Odwiedzili również skocznię im. Adama Małysza w Wiśle Malince, pomnik źródeł Wisły i Park przygody oraz Aleję Gwiazd Sportu. Popołudnie i wieczór młodzież wraz z opiekunami spędzili przy ognisku w Schronisku Koss w Górkach Wielkich. W drugim dniu uczniowie wędrowali ścieżką dydaktyczno-przyrodniczą „Szlak KAMYKA” w Górkach Wielkich. „Szlak KAMYKA” umożliwiający turystom odwiedzenie w czasie jednego spaceru trzech obiektów o dużych walorach przyrodniczych. Są to: zabytkowy Park Kossaków, park otaczający dawną stanicę harcerską, której kierownikiem w latach przedwojennych był druh „Kamyk” – Aleksander Kamiński, autor „Kamieni na Szaniec” oraz zespół przyrodniczo-krajobrazowy „Góra Bucze”. W Ustroniu uczniowie zapoznali się z infrastrukturą uzdrowiska i odwiedzili pijalnię wód.

Podczas tych dwóch dni dopisywała piękna pogoda oraz doskonałe humory. Wycieczki mogą być zarówno przyjemne jak i pożyteczne.

Tekst i zdjęcia: klasa 2T i 3Tp wraz z wychowawcami i opiekunami

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook