Podsumowanie praktyk zawodowych w roku szkolnym 2023/24

W dniu 14 marca 2024 w Zespole Szkół Małopolska Szkoła Gościnności odbyło się spotkanie podsumowujące praktyki zawodowe dla uczniów klas III technikum. Podczas spotkania uczniowie obecnych klas IV prezentowali miejsca, w których realizowali praktyki zawodowe, dzielili się wrażeniami, spostrzeżeniami z młodszymi kolegami, którzy rozpoczną praktyki w bieżącym roku szkolnym.

Spotkanie było również okazją do wymiany doświadczeń z pracodawcami, którzy już po raz kolejny zaszczycili nas swoją obecnością. Hotele z którymi współpracuje szkoła reprezentowali:

Joanna Kłeczek-Kacza – Manager Regional HR Managers/Senior HR Business Partner at Orbis S.A./Accorinvest

Joanna Kęs – HR Manager and General Manager Assistant Holiday Inn Krakow City Centre

Joanna Ostrowska – Head of Hotel Business, Co-owner Hotel Kossak, Hotel Senacki

Monika Kołakowska-Kowalska – HR Manager Hyatt Place Kraków

Marcin Mazur – Deputy Manager, Hyatt Place Kraków

Justyna Basińska – specjalista do spraw Turystyki z Biura podróży Almatur

W drugiej części spotkania pracodawcy mieli okazję zaprezentować bogatą ofertę przygotowaną dla uczniów na praktyki zawodowe w tym roku.

Pragniemy serdecznie podziękować przedstawicielom pracodawców za udział w spotkaniu w MSG i wsparcie z ich strony. Mamy nadzieję, że dzięki takim inicjatywom ułatwimy młodym ludziom podjęcie decyzję o wyborze najodpowiedniejszego miejsca praktyk dla siebie.

Spotkanie zorganizowały: Monika Matulska – Kierownik Kształcenia Praktycznego w ZS MSG oraz Jolanta Turek – doradca zawodowy