Piknik Regionalny w ZS MSG

14 czerwca 2022 na terenie Małopolskiej Szkoły Gościnności odbył się Piknik Regionalny organizowany w ramach Święta Małopolski obchodzonego z inicjatywy samorządu Województwa Małopolskiego.

Uczestnicy pikniku mieli okazję spróbować oscypka z żurawiną, kwaśnicy na żeberku i wielu innych przysmaków regionalnych przygotowanych przez młodzież z MSG oraz Prezydium Rady Rodziców.

Piknik wzbogaciły znakomite prelekcje Andrzeja Gąsienicy Makowskiego – Prezesa Stowarzyszenia ” Produkt Górski” oraz Józefa Michałka – Mistrza Wypasu, członka Stowarzyszenia Związku Podhalan, na temat wypasu owiec, produktów regionalnych i ich certyfikacji.

Nie zabrakło również pokazu muzyki i tańca w wykonaniu zespołu regionalnego Banda Burek z Wiśniowej.

Nasze wydarzenie zaszczycili obecnością goście: radni województwa małopolskiego -Stanisław Bisztyga , Robert Bylica, Rafał Kudas – wicestarosta powiatu myślenickiego, z Departamentu Edukacji UM, Agata Tatara – kierownik Zespołu ds. Szkolnictwa Regionalnego EK-I oraz Anna Perończyk – Hyży.

Uczniowie szkoły w piknikowej atmosferze mogli spróbować smaków Małopolski i dowiedzieć się wiele na temat wypasu owiec , produktów regionalnych obszarów górskich i tradycji regionu, w którym mieszkają.      

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook