Owocny początek roku – styczeń i luty w MSG

kolaż zdjęć z wydarzeń szkolnych
WYCIECZKI

grupa młodzieży w sali obrad Sejmiku Województwa MałopolskiegoLEKCJA SAMORZĄDNOŚCI

Czym zajmują się radni? Jak wygląda posiedzenie sejmiku województwa? Kto przewodniczy obradom? – to tylko kilka pytań, na które uczestnikom lekcji samorządności odpowiadali Stanisław Bisztyga i Robert Bylica – radni Sejmiku Województwa Małopolskiego. Dzięki interesującemu wykładowi młodzież klasy drugiej technikum mieli możliwość zapoznać się z funkcjonowaniem i strukturą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, a także przez krótką chwilę poczuć się jak prawdziwi członkowie Sejmiku. W ramach lekcji uczniowie mogli poznać zakamarki sali sesyjnej, tajniki debaty, czy po raz pierwszy spróbować zagłosować przez system którego zwykle używają radni. Organizatorzy zapewnili także wyśmienity poczęstunek, na stole nie zabrakło pączków, jako że wyjazd odbył się w tłusty czwartek. Dodatkową atrakcją wycieczki było zwiedzenie Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila”. Przedstawiona wystawa przybliżyła uczestnikom obraz Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej.

Tekst i zdjęcia: MSG

Grupa młodzieży z opiekunami na zimowej wycieczce. Zdjęcie na śniegu, w tle góry i lasW POSZUKIWANIU ZIMY – AKCJA PRZEWODNICY PTTK DZIECIOM

Z satysfakcją informujemy, że kolejny już raz włączamy się w akcję PRZEWODNICY  PTTK  DZIECIOM. Temat przewodni tegorocznej edycji to: SZLAKAMI  JANA PAWŁA II, z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły – papieża Jana Pawła II.

Młodzież z naszej Szkoły pod przewodnictwem przewodników S. Maślanki i W. Pałki wzięła udział w zwiedzaniu sanktuarium pasyjno-maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskie oraz w warunkach zimowych zdobyła szczyt Leskowiec (922 m n.p.m.) oraz Groń Jana Pawła II (890 m n.p.m.) w Beskidzie Małym.

W sanktuarium kalwaryjskim przewodnik opowiedział nam o osobie Papieża Polaka, pokazał pokój, gdzie papież odpoczywał w czasie swoich pielgrzymek do Kalwarii, a także miejsca, gdzie papież w samotności lubił się modlić.

Górami, po których często wędrował młody Karol Wojtyła był Beskid Mały, u podnóża którego leżą Wadowice. Nam również udało się te szczyty zdobyć. Pogoda była wymarzona, widoczność bardzo dobra i to co wielu ucieszyło najbardziej – śnieg.  Zatem bitwa na śnieżki musiała się odbyć.

Podsumowując. Udało nam się zorganizować wycieczkę, która przybliża nam osobę Jana Pawła II, jak i miejsca, w których lubił przebywać. Każdy mógł się sporo dowiedzieć, ale też coś ciekawego zobaczyć i przeżyć.  Zima, której nam brakuje w tym roku w górach jest, mieliśmy to szczęście, że jej przyjazne oblicze mogliśmy ujrzeć.

Wycieczkę zorganizowali: mgr Sławomir Maślanka, mgr Wojciech Pałka oraz mgr Szymon Przęczek

Tekst i zdjęcia: S. Maślanka

mężczyzna z mikrofonem, na rękach ma tatuaże, w tle napis akademia inspiracjiKOLACJA INSPIRACJI
Na zaproszenie Akademii Inspiracji Makro w Krakowie uczniowie klas pierwszych Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych mieli okazję uczestniczyć w warsztatach kulinarnych – „Kolacji inspiracji”.

Podczas spotkania 13 lutego Mistrzowie, którzy współtworzyli najnowszą książkę wydaną z okazji urodzin Makro pod tytułem „Kolacja inspiracji”, prezentowali sposoby i techniki sporządzania opisanych w książce potraw wchodzących w skład menu degustacyjnego.  Uczestnicy poznawali rolę fine dining’u czy Szefa Kuchni w organizacji kolacji degustacyjnej oraz dowiedzieli się jaka jest rola kawy i znaczenie wine pairing’u w menu degustacyjnym.

Młodzież Małopolskiej Szkoły Gościnności u boku znanych kucharzy brała udział w serwowaniu i degustacji kwaśno – pikantnej zupy kreolskiej, tatara z jagnięciny oraz sernika ze słonym karmelem i lodami. Prelekcja przeplatana była quizami z wiedzy o fine dinningu.

Dziękujemy Organizatorom za udane warsztaty!

Tekst: Barbara Latocha
Zdjęcia: MAKRO

WYDARZENIA SZKOLNE

#KOMÓRKOMANIAakcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku

25 lutego 2020 r. w Małopolskiej Szkole Gościnności odbyła się akcja rejestracji potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych krwi i szpiku. Inspiracją do zorganizowania tego wydarzenia stała się potrzeba pomocy chorującym na ostrą białaczkę szpikową i chłoniaka limfoblastycznego.
Celem przedsięwzięcia, organizowanego przez szkołę i Fundację DKMS, jest nie tylko rejestracja potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych, ale i kampania edukacyjno-informacyjna o samej idei dawstwa oraz obalanie mitów związanych z oddawaniem szpiku.

Kto może zostać dawcą?
Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia, które nie wiąże się z wbijaniem igły w kręgosłup lecz wszystko odbywa się przez dwa wkłucia dożylne i pobiera się komórki macierzyste z krwi obwodowej. To była dla naszych uczniów najistotniejsza informacja.

Dzięki tej inicjatywie swój wymaz z ust oddało 85 osób, czyli 85 potencjalnych dawców szpiku kostnego, którzy mogą uratować życie swojemu bliźniakowi genetycznemu.
Bardzo cieszymy się, że w naszej szkole została przeprowadzona kolejna akcja charytatywna, która pokazała empatię i zrozumienie idei bycia dla innych.

Brawo my! Brawo wy! Brawo Agnieszka Borówka i Renata Piekarz!

Tekst i zdjęcia: MSG

Grupa 7 młodych ludzi w strojach wzorowanych na PRL-uPRLOVE

Może „Miłość w Zakopanem” to współczesny hit, ale Samorząd Uczniowski z okazji walentynek zaprezentował nam stare, ponadczasowe numery, czyli PRLove. I to dopiero był przebój! Miłość w MSG to nie tylko dobra zabawa, ale też wiele serc otwartych na pomoc Marysi Miąsko. Przy okazji koncertu piosenek miłosnych, podczas kiermaszu ciast zebrano 2688,41 zł. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu pod przewodnictwem Karola Pudlika za świetną inicjatywę i zespołowi muzycznemu pod opieką pani Justyny Piechnik za niezwykłe wrażenia artystyczne! Jesteście wspaniali!

Tekst i zdjęcia: MSG

grupa młodych animatorów z opiekunemPRZEDSZKOLIADA

Praca wre! A ile przy tym dobrej zabawy – sami zobaczcie! 26.02.2020 r. uczniowie MSG animowali podczas Przedszkoliady. Dziękujemy niezawodnej 3T pod opieką mgr Justyny Piechnik. Aż chciałoby się znowu być przedszkolakiem.

Tekst i zdjęcia: MSG

baner promujący dzień bezpiecznego internetu 2020DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

11 lutego 2020 r.  nasza szkoła po raz drugi włączyła się w obchody kolejnej edycji Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). DBI 2020 odbywało się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Również w Naszej Szkole wspieramy tą inicjatywę i aktywnie podejmujemy działania w ramach  obchodów DBI 2020  poprzez organizację działań  na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów. Nie tylko w tym dniu, ale przez cały rok propagujemy tematykę bezpieczny internet, kładąc szczególny nacisk na miesiąc luty.

 W ramach obchodów DBI 2020 na terenie Małopolskiej Szkoły Gościnności podjęto działania takie jak:

  • Rozpowszechnienie idei obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu 2020” wśród uczniów, nauczycieli i rodziców
  • Przeprowadzenie kampanii informacyjnej: gazetki, plakaty dotyczące bezpieczeństwa w sieci, rodzaje zagrożeń, informacje gdzie szukać pomocy
  • Zapoznanie z tematyką bezpieczeństwa w internecie podczas lekcji wychowawczych organizowanych przez wychowawców i pedagoga szkolnego

Koordynator DBI na terenie szkoły – pedagog szkolny mgr Małgorzata Jamrozik

Tekst: M. Jamrozik

Zdjęcia: M. Jamrozik, https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html

NIEMY ŚWIADEK PRZEMOCY – CZY TO JA?

W styczniu młodzież MSG uczestniczyła w spotkaniu z Panem Tomaszem Wojciechowskim, psychologiem i trenerem rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Podczas prelekcji wspólnie próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie co zrobić w sytuacji kiedy ktoś obok nas padł ofiarą aktu agresji i przemocy.

mężczyzna w białej koszuli i ciemnym krawacie

grupa przedszkolaków z opiekunami na korytarzu szkolnymNAJMŁODSI UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY

18 stycznia na pierwszą lekcję z chemii w swoim życiu przyszły dzieci z Akademii Przedszkolaka. Pod kierunkiem pani dr Urszuli Hudaszek pracownika naukowego Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach oraz pani mgr Cecylii Warchał nauczyciela chemii naszej szkoły maluchy odkrywały zaczarowany świat chemii. Malując zaczarowanymi mazakami kolorowe baloniki i kwiatuszki, pisząc sekretną laurkę dla babci i dziadka oraz prowadząc wybuch w szklance „czegoś niezwykłego” dzieci świetnie się bawiły,  a dorośli musieli odpowiedzieć na wieczne pytanie DLACZEGO?

Uśmiechnięte buzie maluchów były dla organizatorów tego przedsięwzięcia wielką nagrodą.

Tekst i zdjęcia: Cecylia Warchał

OLIMPIADY I KONKURSY

OLIMPIADA WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIElogo olimpiad coptiosh

Uczennica naszej szkoły Weronika Markus kl. II A została zakwalifikowana do etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie organizowanej przez COPTIOSH. W kwietniu będzie jedną z reprezentantek naszego województwa w Białymstoku. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Uczennica do olimpiady przygotowuje się pod kierunkiem mgr Haliny Mazur

4 uczniów w towarzystwie nauczycieli pozują do zdjęcia z nagrodami w konkursie na tle logotypu szkołyOGÓLNOPOLSKIE KONKURSY JĘZYKA ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO

Wyniki Ogólnopolskiego  Konkursu z Języka Angielskiego  ENGLISH  HIGH FLIER oraz  Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND

Fani języka angielskiego i niemieckiego  w szkołach średnich  mięli okazję wziąć udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego ENGLISH HIGH FLIER oraz ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego DEUTSCHFREUND,  które odbyły się w listopadzie i grudniu 2019  w macierzystych szkołach uczestników. Konkursy są organizowane w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste.

Udział w konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.  Konkurs w postaci testu wielokrotnego wyboru jest przeznaczony dla uczniów klas 1-4  szkół średnich. Materiał językowy ujęty w testach konkursowych uwzględnia podstawę programową. Konkurs promuje i premiuje osiągnięcia uczniów i ich szkół poprzez wręczanie nagród i dyplomów wyróżnień oraz publikację rankingów konkursowych. W tegorocznej edycji konkursów udział wzięło ok 3000 uczniów z całej Polski.

Konkurs English High Flier

Uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie miejsca w tym konkursie.

W kategorii klas pierwszych:

21 miejsce w kraju  i 3. miejsce w województwie – Piotr Dobosz kl. 1B  (opiekun mgr Marek Kossakowski)

W kategorii klas drugich, trzecich i czwartych:

5. miejsce  w województwie  – Patrycja Jabłońska kl 4T (opiekun mgr Renata Chęcińska-Bicz )  6.miejsce w województwie Mateusz Brandys kl 2A  (opiekun mgr Paulina Piwowarczyk ) oraz 17 miejsce w województwie Barbara Żurek kl 2C (opiekun mgr Paulina Piwowarczyk)

Konkurs Deutschfreund

W kategorii klas pierwszych:

15. miejsce w województwie – Kamila Żarska  kl 1 A  22. miejsce w województwie – Zofia Pacek kl 1C

W kategorii klas drugich, trzecich i czwartych:

18. miejsce w województwie Emilia Kaczmarek kl3 A, 20.miejsce w województwie Joanna Zięba kl 4T

Opiekunem wszystkich tych uczniów jest mgr Marta Kalinowska

Serdecznie gratulujemy!!! 

Organizacja konkursów w szkole: mgr Renata Chęcińska-Bicz

Tekst: R. Chęcińska-Bicz

Zdjęcia: MSG

wystawa prac uczniów na sztalugach na korytarzu szkolnymWYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU STOP NIENAWIŚCI

W ubiegłym tygodniu został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny „Stop nienawiści”

Jury konkursu składające się z przedstawicieli dyrekcji, rady pedagogicznej i uczniów naszej szkoły wyłoniło grono laureatów. Decyzje były trudne, było naprawdę wiele interesujących kompozycji.

Autorzy nagrodzonych prac:

I miejsce: Patrycja Gaweł i Oliwia Jaśkowiec, kl. 1Tp

II miejsce: Katarzyna Widzisz, kl. 1D i Eryk Sala, kl. 1E

III miejsce: Milena Chlebda, kl. 1D

Wyróżnienia: 

Martyna Sopiak i Gabriela Pawlikowska, kl. 2H

Amelia Chrustek, kl. 1D

Kinga Swachta i Weronika Sutor, kl. 1Gp

SUKCESY I WYDARZENIA SPORTOWE

Grupa 8 młodych piłkarzy w bordowych koszulkach na sali gimnastycznejMEMORIAŁ IM. STACHA CICHONIA

Reprezentacja MSG grała dla Marysi Miąsko w charytatywnym Memoriale im. Stacha Cichonia

Piłkarska reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w jednym z najmocniej obsadzonych turniejów na terenie Małopolski. Nasza drużyna trafiła do grupy B. Bilans rozgrywek to trzy zwycięstwa i dwie porażki co przełożyło się na dziewięć punktów i trzecie miejsce w grupie. Do finału zabrakło niewiele – jeden punkt.

Mimo najmłodszej średniej wieku, drużyna zagrała bez kompleksów z wiarą we własne możliwości, a gra mogła się podobać.

Małopolską Szkołę Gościnności reprezentowali: Jakub Opryszek, Błażej Braś, Oliwier Szkoczylas, Jakub Niżnik, Mikołaj Barlik, Maciej Banik oraz nauczyciele Szymon Przęczek i Artur Madej.

Tekst i zdjęcia: A. Madej

grupa młodzieży w strojach sportowych na sali gimnastycznejSZKOLNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ O PUCHAR DYREKTORA MSG

Do rozgrywek zgłosiło się 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. 24 lutego odbył się finał turnieju do którego awansowały dwie najlepsze drużyny z grup: Piłkarze i kret, Biuro ochrony bramki, Trójka Myślenice oraz drużyna Nauczycieli. Sportowym emocjom towarzyszyła przyjacielska atmosfera i piękne bramki. Nie zabrakło też piłkarskiej jakości, a zwłaszcza drużynie nauczycieli, która już drugi rok z rzędu pomimo upływających lat obroniła tytuł i zdobyła mistrzostwo. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców, której gorąco dziękujemy.

Organizatorzy: mgr Przęczek Szymon, mgr Madej Artur

Tekst i zdjęcia: A. Madej

młodzieżowa drużyna piłki ręcznej w czerwonych koszulkach na tle bramki3 MIEJSCE NASZYCH PIŁKARZY RĘCZNYCH W REJONOWEJ LICEALIADZIE

Rejonową Licealiadę w Piłce Ręcznej Chłopców rozegrano w Suchej Beskidzkiej 12 lutego 2020.

Rywalizowały cztery drużyny – mistrzowie powiatów suskiego, tatrzańskiego, nowotarskiego i myślenickiego. Zawody rozgrywano systemem każdy z każdym grając 2x10min. Nasi reprezentanci minimalnie bo różnicą zaledwie jednej bramki ulegli zespołom z Rabki i Zakopanego. W trzecim meczu pokonali „gospodarzy” z Suchej Beskidzkiej połowę meczu grając rezerwowym składem.

Wszystkim naszym „Szczypiorniakom” należą się gratulacje. Przy odrobinie szczęścia można było pokusić się o zwycięstwo w tej imprezie i awans do zawodów wojewódzkich.

SKŁAD DRUŻYNY: Bała Eliasz 1Gg, Bała Kacper 3G, Banik Maciej 3T, Piwowarczyk Rafał 1Hg, Śmiłek Norbert 3B, Spieszny Mateusz 3A, Światłoń Józef 2B, Sendorek Przemysław 1Kg, Pajdzik Szymon 3K, Dąbrowski Damian 1Kg, Kęsek Kacper 1Kg, Spyrka Filip 1Hg

Trener drużyny – mgr Wojciech Gablankowski

Tekst i zdjęcia: W. Gablankowski


Dziewczęca drużyna koszykówki w bordowych koszulkach na sali gimnastycznejREJONOWE ZAWODY Z KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT 5×5

23 stycznia kobieca drużyna naszej szkoły, po zwycięstwie na zawodach powiatowych wzięła udział w półfinałach wojewódzkich w koszykówce dziewcząt. W pierwszym meczu nasze zawodniczki zdominowały drużynę przeciwną i wygrały z ogromną przewaga z Suchą Beskidzką. Kolejny pojedynek  był dużo bardziej wymagający, po zaciętej walce dziewczęta z Tytusa uległy drużynie z Nowego Targu, która finalnie wygrała cały turniej.  W ostatnim meczu już na samym początku przeciwniczki z Zakopanego brutalnie i niesportowo sfaulowały kluczową zawodniczkę naszej drużyny, która nie była już w stanie zagrać do końca spotkania. Pomimo tego zdarzenia nie poddawaliśmy się, ale w samej końcówce wynik był 12:13 dla dziewcząt z Zakopanego. Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce w klasyfikacji końcowej.
Warto wspomnieć, że skład Tytusa to zawodniczki z pierwszych i drugich klas, dziękujemy za walkę i życzymy powodzenia za rok!

Trener mgr Agnieszka Maciuszek
Tekst i zdjęcia: A. Maciuszek
 

Męska reprezentacja szkoły w piłce ręcznej pozuje do zdjęcia w bordowych koszulkach na tle bramkiNASI PIŁKARZE RĘCZNI MISTRZAMI POWIATOWEJ LICEALIADY

Powiatową Licealiadę w Piłce Ręcznej Chłopców rozegrano w Myślenicach 16 stycznia 2020 r. Do zawodów zgłosiło się 6 zespołów: I LO Myślenice, ZSTE Myślenice, ZS im. Średniawskiego Myślenice, ZSZiO Sułkowice, ZS Dobczyce i ZSMSG Myślenice. Rywalizowano systemem każdy z każdym w dwóch grupach – czas gry 1x 15 min.

Nasi reprezentanci wygrali obydwa mecze grupowe z I LO i ZSTE. W finale zmierzyli się z drużyną ZS im. Średniawskiego. Zanosiło się na remis i serię rzutów karnych. Na 2,8 sek. przed końcem spotkania bracia Bałowie koncertowo rozegrali rzut wolny, piłka do bramki rywali wpadła równo z syreną końcową.

SKŁAD DRUŻYNY:

Bała Eliasz 1Gg
Bała Kacper 3G
Banik Maciej 3T
Piwowarczyk Rafał 1Hg
Śmiłek Norbert 3B
Spieszny Mateusz 3A
Światłoń Józef 2B
Sendorek Przemysław 1Kg

Rezerwa:

Pajdzik Szymon 3K
Dąbrowski Damian 1Kg
Kęsek Kacper 1Kg
Mróz Konrad 1Kg

Trener drużyny – Wojciech Gablankowski

Tekst i zdjęcia: W. Gablankowski


Żeńska drużyna piłki ręcznej pozuje do zdjęcia z pucharem i dyplomemWICEMISTRZYNIE POWIATOWEJ LICEALIADY W PIŁCE RĘCZNEJ

Powiatową Licealiadę w Piłce Ręcznej Dziewcząt rozegrano w Myślenicach 14 stycznia 2020 r. Do zawodów zgłoszono 5 drużyn ze szkół ponadpodstawowych powiatu myślenickiego: I LO Myślenice, ZSTE Myślenice, ZS im. Średniawskiego Myślenice, ZSZiO Sułkowice i ZS MSG Myślenice. Rywalizowano systemem każdy z każdym czas gry 1×12 min.

Nasze reprezentantki zdecydowanie wygrały trzy pierwsze mecze. W ostatnim spotkaniu z ZSZiO Sułkowice w pechowych okolicznościach utraciły prowadzenie w końcowych sekundach meczu. Rywalki okazały się lepsze w serii rzutów karnych.

Występ naszych dziewcząt w tej imprezie należy uznać za bardzo udany, trzon drużyny stanowią uczennice klas pierwszych.

WICEMISTRZYNIE  POWIATOWEJ  LICEALIADY  W  PIŁCE  RĘCZNEJ:

Bochenek Wiktoria 1C
Światłoń Kamila 1A
Kowenicka Amelia 1A
Babiak Aleksandra 1B
Łabuz Urszula 3A
Potaczek Dorota 2K
Kiszka Wiktoria 2C
Żarska Kamila 1A
Gabrień Zuzanna 2T
Chryc Karolina 3C

Trener drużyny – Wojciech Gablankowski

Tekst i zdjęcia: W. Gablankowski


trzech chłopców na podium zawodów pływackichPOWIATOWA LICEALIADA W PŁYWANIU

W dniu 9.01.2020 r. odbyła się Powiatowa Licealiada w Pływaniu na myślenickim basenie. Uczniowie Tytusa startowali w kategoriach indywidualnych na odległość 50 metrów oraz w sztafecie pływackiej stylem dowolnym.

Pierwsze miejsce w pływaniu stylem grzbietowym zajął Jakub Starzak 2H, natomiast Piotr Galas 2T był pierwszy w klasyku.

Dziewczyny wywalczyły drugie miejsce w sztafecie oraz Kowalska Gabriela 3K zajęła drugie miejsce na 50 metrów stylem dowolnym.

W zawodach wzięli również udział: Biela Natalia, Chanowska Daria, Starzak Weronika, Kaganek Alksandra, Róg Natalia, Łobocka Julia, Zięba Artur, Sedorek Przemysław.

Dziękujemy za zaangażowanie.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Maciuszek

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook