Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

logo olimpiady wiedzy o bezpieczeństwie

V edycja Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności wystartowała!

Chętnych do wzięcia udziału proszę o jak najszybszą informacje do nauczycieli:
mgr Agnieszka Maciuszek,
mgr Jerzy Niedenthal,
mgr Krzysztof Sorocki.

Zapraszamy do rejestracji w V edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, której temat zmienny w roku szkolnym 2020/2021 brzmi Siły Zbrojne w systemie bezpieczeństwa narodowego Rzeczypospolitej Polskiej.
Poniżej znajduje się link do formularza rejestracyjnego, zaś w zakładce Program znajduje się szczegółowy wykaz zagadnień programu stałego i zmiennego oraz zalecanej literatury.

Tematy na I etap Olimpiady (esej)

1. Tradycje oręża polskiego – wojskowy czyn zbrojny w wojnach światowych (wybrane aspekty).
    2. Ewolucja systemu dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP po przystąpieniu do NATO.
    3. Wojska Obrony Terytorialnej a niemilitarne zagrożenia bezpieczeństwa.
    4. Udział Sił Zbrojnych RP w operacjach pokojowych i stabilizacyjnych po II wojnie światowej – rozważ problem.
    5. Polskie serce NATO bije w Bydgoszczy. Specjalistyczne instytucje NATO w Polsce i ich znaczenie dla funkcjonowania Sił Zbrojnych RP oraz bezpieczeństwa flanki wschodniej Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Zgłoszenia uczestników do Olimpiady poprzez elektroniczny formularz do dnia 15 października 2020 r.

Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej Komitetu Głównego Olimpiady http://www.owobio.edu.pl/

Nadsyłanie prac do Komitetów Okręgowych do dnia 13 listopada 2020 r.

Ogłoszenie wyników pierwszego etapu – 27 listopada 2020 r.