Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

Bezpieczeństwo wewnętrzne i bezpieczeństwo narodowe to wyzwania, które w drugiej dekadzie obecnego stulecia nabrały szczególnego znaczenia. Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności jest inicjatywą edukacyjną podjętą przez Uniwersytet Warszawski (Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych) we współpracy z wiodącymi ośrodkami akademickimi z całego kraju.

Celem Olimpiady jest propagowanie wiedzy w zakresie nauk o bezpieczeństwie i nauk o obronności, kreowanie postaw patriotycznych, krzewienie zrozumienia i tolerancji wobec drugiego człowieka.

Dwie uczennice ZS MSG wzięły udział  w tegorocznej edycji, jest to Aneta Żernowska z klasy 4Kg oraz Monika Gorączko z klasy 3B. Bez większych problemów przebrnęły przez etap powiatowy, rejonowy i dotarły do etapu okręgowego, który odbył się 9 grudnia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Dziewczęta zmierzyły się w teście wiedzy z najlepszą młodzieżą z województwa małopolskiego i wywalczyły awans do etapu centralnego. 24 i 25 marca 2023 na Uniwersytecie Warszawskim powalczą o indeksy na wyższe uczelnie. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Uczennice przygotowała pani Agnieszka Maciuszek.

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook