Mamy finalistki Centralnego Etapu Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej 2021!

dwie uczennice w maseczkach na tle bordowej ściany z nazwą szkoły

W dniach 14 – 15 kwietnia odbył się Centralny XII Etap Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej 2021. Naszą szkołę reprezentowały: Daria Pawlik z klasy 3 H i Gabriela Maciuszek
z klasy 3 K.
Uczennice naszego Technikum znalazły się wśród najlepszych młodych hotelarzy w kraju – zdobyły tytuł finalisty.

Pierwszego dnia zmagań zadaniem finalistów było rozwiązanie testu teoretycznego wielokrotnego wyboru z zakresu „nowinek hotelarskich”, tematu przewodniego Olimpiady „Działania proekologiczne w nowoczesnym hotelarstwie i gastronomii” oraz obsługi konsumenta. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 15 uczniów.

Drugiego dnia uczniowie przystępowali do zadania praktycznego w języku angielskim. Musieli wykazać się nie tylko znajomością języka obcego i procedur hotelarskich, ale także bardzo szeroką wiedzą z zakresu atrakcyjności turystycznej Karpacza, w którym znajdował się symulowany hotel.

Kolejny sukces w ogólnopolskiej olimpiadzie zawodowej świadczy nie tylko o wysokim poziomie nauki przedmiotów zawodowych w Technikum Turystyczno – Gastronomicznym w ZS MSG , ale także o tym, jak zdolnych mamy w szkole uczniów.

Do Olimpiady reprezentantów naszej szkoły przygotowywały panie : Iwona Surowiec, Karina Chlebda, Justyna Piechnik.

Ogromnym wsparciem dla nas wykazali się przyjaciele szkoły, którzy odpowiadając na nasze potrzeby podzielili się swoją wiedzą, doświadczeniem, pasją – wspierając nasze finalistki.Dziękujemy za zaangażowanie, poświęcony czas i zarażanie pasją uczestniczek olimpiady: 

Magdalena Szydłowska  – Mad House School of English
Miłosz Stanisławski – Hotelmania,
Karol Weber – Inspektor Hotelowy, 
Aaron Michael Bell

Cele olimpiady zostały zrealizowane w 100% – serdecznie gratulujemy uczennicom!

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook