Kosmiczny piknik z książką

20 maja 2023 roku Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach uczestniczyła w zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, „Kosmicznym pikniku z książką”.

Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły przygotowali część gastronomiczną pikniku, w postaci „Stołu regionalnego”, na którym podawali tradycyjną kwaśnicę, chleb wiejski ze smalcem i ogórkiem małosolnym, oscypki tradycyjne grillowane z żurawiną, grillowaną kiełbasę i karczek, jabłka, ciasto drożdżowe z rabarbarem i jabłkami, lemoniadę, kawę, herbatę. Podczas pikniku ZS MSG przedstawił także swoją ofertę edukacyjną dla licznie zgromadzonych gości z Krakowa i okolic.

Stoisko gastronomiczne Małopolskiej Szkoły Gościnności cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, kolejce mieszkańców Krakowa oraz zaproszonych gości, oraz wyrazom uznania za wspaniałe potrawy nie było końca.

Dla naszej szkoły była to wspaniała okazja do zaprezentowania umiejętności kulinarnych naszych uczniów oraz do promocji szkoły.

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook