Nagroda im. Ireny Sendlerowej

mozaika utworzona z twarzy kobiet i mężczyzn prezentująca nominowanych w konkursie imienia Ireny Sendlerowej

16 listopada 2020 r. odbyła się uroczysta gala prestiżowego konkursu im. Ireny Sendlerowej, który  od ponad 10 lat wyróżnia nauczycieli i nauczycielki szczególnie aktywnych i zaangażowanych w „naprawianie świata”.

Na ręce pierwszych laureatów konkursu  Irena Sendlerowa miała okazję złożyć nagrodę osobiście. Jednak założenia  konkursu nie zmieniły się od tego czasu i do nagrody nominowani są  nauczyciele i nauczycielki, którzy uczą i wychowują w duchu dialogu, tolerancji oraz poszanowania dla innych, inspirują do działań zgodnych z tymi zasadami i odgrywają aktywną rolę w swojej szkole oraz społeczności lokalnej.

Tegoroczna edycja konkursu jest dla nas szczególnie ważna, ponieważ jeden z naszych nauczycieli – Dariusz Martynowicz znalazł się w gronie dziesięciu nominowanych do tej nagrody i ostatecznie wyróżnionych za swą działalność społeczną i edukacyjną.
Laureatką nagrody w tym roku została Agnieszka Jankowiak-Maik, a nagrodę specjalną otrzymał pan Martynowicz. W jej ramach Fundacja CEO pokryje koszty związane z odnowieniem zniszczonego muralu regionalnego „Gościnność” zlokalizowanego w Pcimiu.
 
Gratulujemy wyróżnienia i życzymy niesłabnącej energii w działaniu!
 
Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook