Mamy dwie finalistki XX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności


16 marca w Poznaniu uczennice Maria Morus i Natalia Pindel z klasy 4G zdobyły tytuły FINALISTEK  XX OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O ŻYWNOŚCI.

 

Organizatorem Olimpiady jest Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Cele Olimpiady to podniesienie poziomu kształcenia zawodowego, pobudzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów problemami produkcji  i jakości żywności, konfrontacja możliwości osiągnięć uczniów z różnych szkół oraz nawiązanie współpracy pomiędzy szkołami.

Pomimo  rywalizacji, zmagania uczestników przebiegały w przyjacielskiej atmosferze. Uzyskany tytuł FINALISTY zwalnia uczennice z pisemnej części egzaminu zawodowego oraz otwiera drzwi na wybrane kierunki studiów  kilku wyższych uczelni w kraju.

Gratulujemy Finalistkom i życzymy sukcesów na zbliżającej się maturze.

Tekst: B. Latocha

Dodała: AA
4/04/2018

zsp.edu.pl