Świąteczny deser bożonarodzeniowy - szkolny konkurs gastronomiczny


6 grudnia 2017 roku był w Małopolskiej Szkole Gościnności był dniem szczególnym.  Atmosferze mikołajkowej zabawy towarzyszyła  świąteczna woń goździków ,  cynamonu, skórek pomarańczy i cytryn, aromat imbiru, kardamonu, pieprzu,  gałki muszkatołowej i suszonych śliwek.  W  pracowniach gastronomicznych odbywała się przedświąteczna bieganina  z wyraźną nutą rywalizacji. Do SZKOLNEGO KONKURSU NA DESER BOŻONARODZENIOWY zgłosiło się 12 uczestników. Ich zadaniem było przygotowanie i podanie deseru, który smakuje, wygląda i pachnie świętami.  

Honorowy patronat nad konkursem objął  Dyrektor  ZSP MSG Jerzy Niedenthal oraz Samorząd ZSP MSG. Chociaż poziom był bardzo wysoki i wyrównany - uczestnicy zadziwiali kreatywnością , niebanalnym połączeniem smaków i przywiązaniem do tradycji , to Jury musiało dokonać oceny i wyłonić zwycięzców. I miejsce zdobyła  Wioletta Moryc kl. 2G, która przygotowała zaskakujący deser z niespodzianką. Drugie miejsce przypadło deserowi z galaretką z pomarańczy Pawła Nowaka z kl. 4G. Na trzecim miejscu znalazł  się  aromatyczny mini torcik ze śliwką, który  wyczarowała Gabriela Jamróz kl. 1G. Jury wyróżniło także korzenno-pomarańczowy, podany w kokilce deser Ani Mierzwy z kl. 1K, gwiezdny mini torcik Kingi Wojtycy z 2G oraz muffinkę z musem jabłkowym Szymona Pajdzika z kl. 1K. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie .

Tekst: B. Latocha
Zdjęcia: MSG

 

Dodała:AA
13/12/2017

zsp.edu.pl