Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim

NIE TAKI KONKURS STRASZNY...

Konkurs historyczny…? Ponad 650 lat dziejów, około tysiąca stron materiałów do przejrzenia… Na pierwszy rzut oka wydawało się to prawie niemożliwe do opanowania, zwłaszcza dla kogoś, kto – delikatnie mówiąc – nie jest miłośnikiem historii i uczenia się na pamięć. Czasem jednak trzeba podjęć ryzyko i spróbować złapać byka za rogi. Tym bardziej, że nagroda, a właściwie nagrody, są więcej niż atrakcyjne: indeksy na wybrany przez siebie kierunek na Uniwersytecie Jagiellońskim, jednej z czołowych uczelni w kraju.

Na szczęście podczas przygotowań okazało się, że wiele informacji powtarza się w różnych źródłach więc człowiek zapamiętywał je w zasadzie automatycznie. Chronologia po odrobinie wysiłku układała się sama, a i na zapamiętanie kilkunastu, prawie jednakowych, wąsatych obliczy znalazł się sposób. To, co początkowo wydawało się marzeniem, coraz szybciej zaczynało nabierać realnych kształtów i w końcu stało się rzeczywistością. 10 kwietnia, po przejściu wcześniejszych eliminacji, wzięłyśmy udział w finale XXII edycji Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Dzień później, z rąk Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. med. Wojciecha Nowaka i pani prof. dr hab. Elżbiety Górskiej, Dziekan Wydziału Filologicznego, odebrałyśmy wybrane indeksy – filologii arabskiej (Agata Dmytrzyk) i germańskiej (Katarzyna Wielgus).

Czy warto było przełamać swoje uprzedzenia i wziąć udział w tym konkursie? Jak najbardziej TAK!!! Wszystkich już zdecydowanych do udziału w przyszłorocznej edycji i tych jeszcze wahających się zachęcamy do kontaktu z panią Agnieszką Dmytrzyk, której bardzo dziękujemy za wsparcie, motywację i opiekę.

My już możemy zaczynać studia – wystarczy tylko zdać maturę...

W zmaganiach konkursowych uczestniczyły Agata Dmytrzyk z klasy 3B i Katarzyna Wielgus z klasy 4T. Uczennice przygotowywały się do konkursu pod okiem mgr Agnieszki Dmytrzyk.

Tekst: Agata Dmytrzyk 3B, Katarzyna Wielgus 4T
Zdjęcia 1-3 Agnieszka Dmytrzyk
Zdjęcia 4-6 Adam Koprowski, Biuro Prasowe UJ

Dodała AK
08.05.2018

zsp.edu.pl