Dla moich Polaków nie ma rzeczy niemożliwych! - Mamy laureatów Konkursu "Napoleon a sprawa polska. 220 rocznica Mazurka Dąbrowskiego".

13 listopada w Starostwie Powiatowym w Myślenicach odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom i wyróżnionym w IX Powiatowym Konkursie Historycznym. Konkurs organizowany był przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lubniu.

Temat tegorocznej edycji brzmiał „ Napoleon a sprawa polska. 220 rocznica Mazurka Dąbrowskiego”. Tytuł laureata przyznano za pierwsze trzy miejsca, a oprócz tego 12 uczniów otrzymało wyróżnienia. Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze. Damian Nosidlak ( kl. 3a ) zdobył 1 miejsce, Mirosław Jasuba ( kl. 3a ) 3 miejsce, natomiast Kinga Stankowicz ( kl. 3a ), Tomasz Słonina ( kl. 2b ) i Dawid Kalinowski ( kl. 2b ) otrzymali wyróżnienia. Nagrodami były ciekawe książki i pamiątkowe dyplomy, które wręczał Starosta Józef Tomal.

Uczniowie pracowali pod kierunkiem nauczyciela historii Haliny Mazur.

Dodała: AA
16/11/2017

zsp.edu.pl