Szkolna reprezentacja piłki ręcznej dziewcząt zajęła piąte miejsce w finałach Małopolskiej Licealiady

Finały Małopolskiej Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt rozegrano w Olkuszu 19 marca 2018. Rywalizowało sześć najlepszych zespołów w Małopolsce wyłonionych podczas rozgrywek powiatowych i rejonowych. Na starcie stanęły reprezentantki Olkusza, Tarnowa, Nowego Sącza, Krakowa, Wieliczki i Myślenic.

 

Cztery pierwsze zespoły były poza zasięgiem naszych Pań. Trudno równorzędnie rywalizować z uczennicami Szkół Sportowych, zawodniczkami ligowych rozgrywek i medalistkami Mistrzostw Polski Juniorek. Mecz o 5 miejsce z Wieliczką od początku nie układał się zbyt pomyślnie. Po remisowej pierwszej połowie w drugiej dobrą skutecznością wykazały się nasze rozgrywające i kołowa, co pozwoliło wygrać różnicą trzech bramek.

Piąte miejsce w województwie bardzo cieszy zważywszy na fakt, że w bieżącym roku szkolnym pozbawieni byliśmy pełnowymiarowego pola gry do piłki ręcznej ze względu na modernizację boisk szkolnych. Treningi szkolnej reprezentacji prowadzone były w formie uproszczonej na niepełnowymiarowej szkolnej sali gimnastycznej.

  

 

Skład drużyny:

Chrustek Sabina 1B, Śmiłek Katarzyna 1B, Ostafin Joanna 1C, Kania Paulina 2C, Burkat Brygida 1T, Żądło Patrycja 2B, Boczkaja Magdalena 3A, Krężelok Emilia 3C, Strugalska Emilia 3D, Bobowska Agnieszka 4G.

Funkcję asystenta trenera podczas tych zawodów pełniła kontuzjowana – Karolina Chryc 1B,
Opiekun zespołu – Wojciech Gablankowski.

Tekst i zdjęcie: mgr W. Gablankowski

Dodała: AA
25/03/2018

 

zsp.edu.pl