V miejsce w Małopolsce w sporcie szkolnym

Pod koniec października w Brzesku odbyła się Uroczystość Podsumowania „Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa sportowego Dzieci i Młodzieży” Szkolnego Związku Sportowego za rok szkolny 2016/2017. Zawody rozgrywano opd patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego.

 W gronie kilkuset szkół ponadgimnazjalnych, w tym klikudziesięciu sportowych nasz szkoła zajęła 5 miejsce w województwie małopolskim.

Na gali rozdania pamiątkowych trofeum Małopolską Szkołę Gościnności w Myślenicach reprezentowała delegacja w składzie: p. dyr. Jerzy Niedenthal, trójka uczniów – najlepszych sportowców tj. Milena Stasiak, Emilia Krężelok , Mateusz Gawor oraz p. Elżbieta Gablankowska. Na ten sukces zapracowali nasi uczniowie, którzy awansowali do zawodów szczebla wojewódzkiego i zajęli wysokie (punktowane) lokaty w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży:

7 miejsce w Pływaniu Drużynowym Dziewcząt

5 miejsce w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt

5 miejsce w Badmintonie Drużynowym Chłopców

4 miejsce w Piłce Ręcznej Dziewcząt

4 miejsce w Siatkówce Dziewcząt

4 miejsce w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt

3 miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt

2 miejsce w Siatkówce Plażowej Dziewcząt

 
Gratulacje dla wspaniałych sportowców z Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach oraz ich nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów.

Tekst i zdjecia: Wojciech Gablankowski

Dodała: AA
7/11/2017

zsp.edu.pl