II LO zostało Złotą Europejską Szkołą Praworządności RP 2019!

Miło nam poinformować, że Małopolska Szkoła Gościnności otrzymała kolejne zaszczytne wyróżnienie - Złotą Tarczę w Rankingu Olimpijskim COPTIOSH i tytuł ZŁOTEJ EUROPEJSKIEJ SZKOŁY PRAWORZĄDNOŚCI RP za osiągnięcia w olimpiadach w roku szkolnym 2017/2018.

Ogólnopolski Ranking Olimpijski Stowarzyszenia Edukacyjno - Oświatowego COPTIOSH w Białymstoku to zestawienie wyników szkół ponadgimnazjalnych w społeczno – prawnych olimpiadach przedmiotowych, tematycznych i interdyscyplinarnych organizowanych w RP przez różne podmioty, w tym i SEO COPTIOSH. Ranking prowadzony jest od 2012 roku. Szkoły, które zajmą miejsca od pierwszego do setnego, uzyskują status szkoły platynowej, złotej, srebrnej lub brązowej i mają prawo posługiwać się tym mianem i zamieszczać logotypy szkoły danej kategorii, jako placówki, w której edukacja społeczna, europejska, prawna, historyczna i/lub z dziedziny praw człowieka, stoi na wysokim poziomie.

II LO Małopolskiej Szkoły Gościnności znalazło się na wysokim 16 miejscu spośród 162 sklasyfikowanych szkół. Jest to nasze kolejne wyróżnienie w tym rankingu. W roku 2018 otrzymaliśmy tytuł Srebrnej Europejskiej Szkoły Praworządności (45 miejsce).

Dzięki osiągnięciom uczniów, którzy w ubiegłym roku szkolnym zajmowali wysokie miejsca w olimpiadach o wspomnianej tematyce otrzymaliśmy właśnie złotą tarczę. Uczniowie ci to: Dawid Kalinowski, Damian Nosidlak i Kinga Stankowicz. Pracowali pod kierunkiem nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie – mgr Haliny Mazur.

Serdecznie gratulujemy!

Tekst: źródło www.coptiosh.eu oraz mgr H. Mazur