III miejsce Pawła Nowaka w etapie okręgowym OWiUR

OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH 

W dniach 20-21 kwietnia 2018 roku odbył się etap okręgowy XLII Olipmiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Cudzynowicach dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uczeń klasy IV G, Paweł Nowak w bloku Gastronomia, w którym wzięło udział 30 osób, zdobył III miejsce. Tym samym uczeń zakwalifikował się do eliminacji centralnych, które odbędą się w dniu 8 czerwca br. we Wrocławiu na Uniwersytecie Przyrodniczym. Ucznia przygotowywały nauczycielki; Weronika Fijoł i Małgorzata Bergel.

Eliminacje składały się z testu pisemnego, który obejmował cały zakres materiału przedmiotów zawodowych gastronomicznych. Z kolei w części praktycznej startujący musieli upiec rogaliki z ciasta krucho-drożdżowego, w odpowiedni sposób podać rosół, barszcz czy krem z dyni, a także odpowiedzieć na pytanie, gdzie odłożyć serwetę, jeśli na chwilę odchodzimy od stołu. Maksymalnie można było zdobyć 120 pkt - 60 za test i po 20 za trzy zadania w części praktycznej.

Zmagania uczestników oceniali eksperci z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie pod przewodnictwem prof. dr hab. Andrzeja Lepiarczyka.

 

Dodała AK
08.05.2018

zsp.edu.pl