Dawid Kalinowski laureatem XX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie

W sobotę, czyli 24 marca, uczeń naszej szkoły Dawid Kalinowski z kl. 2B LO został laureatem prestiżowej Ogólnopolskiej  Olimpiady Wiedzy o Prawie. Olimpiada odbywa się w Ostrołęce. W etapie centralnym walczyło 58 uczniów z najwyższymi wynikami z całej Polski, którzy zaprezentowali wiedzę prawniczą na bardzo wysokim poziomie.

Dzięki sukcesowi Dawid ma zapewniony indeks na wybrany kierunek studiów na UJ. Dawid pracował pod kierunkiem nauczyciela wiedzy o społeczeństwie - Haliny Mazur. Bardzo się cieszymy i gratulujemy Dawidowi. 

Ponadto, Dawid Kalinowski został również zakwalifikowany do etapu centralnego równie prestiżowej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Jest to Olimpiada organizowana przez WSPiA w Rzeszowie. Komitet Ogólnopolski sporządza listę rankingową  olimpijczyków. Trzydziestu najlepszych z całej Polski kwalifikuje do eliminacji centralnych. Wśród nich znalazł się właśnie Dawid Kalinowski. Jest to bardzo duży sukces Dawida, któremu serdecznie gratulujemy. Etap ten już wkrótce, bo 11 kwietnia.

Tekst: mgr H. Mazur

Dodała: AA
4/04/2017

zsp.edu.pl