Ogólnopolska Olimpiada Języka Rosyjskiego

Olimpiada Języka Rosyjskiego dla uczniów polskich szkół ponadgimnazjalnych jest jedną z olimpiad przedmiotowych, której laureaci i finaliści zwolnieni są z egzaminu maturalnego z przedmiotu „język obcy nowożytny – język rosyjski”. Powołana do życia w roku 1969, należy do najstarszych ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych w naszym kraju.Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się w zakresie gramatyki, ortografii, frazeologii oraz stosowania różnorodnych form językowych, jak i ogólną wiedzą o Rosji, kulturze, sztuce, historii i polityce.

 

W tym roku do etapu centralnego zakwalifikowały sie 4 uczennice naszej szkoły. Dwie z nich zostały laureatkami olimpiady-Lykva Iryna z kl 1c LO oraz Kostromova Yelyzaweta z kl 2d LO-, a dwie kolejne - Kucharuk Yevheniia z 2a LO oraz Sorokovikova Hanna 2K TTG-  finalistkami. Serdecznie gratulujemy.

Tekst: I. Ropicka

Dodała: AA
20/04/2017

zsp.edu.pl