Ogólnopolska Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

Od lat uczniowie szkół średnich, marzący o studiach w prestiżowej Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, biorą udział w ogólnopolskiej Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH. Ten trzystopniowy ogólnopolski konkurs jest przeprowadzany w czterech kategoriach przedmiotowych (matematyka, fizyka, chemia i geografia z elementami geologii).

 

Nagroda w konkursie jest szczególnie cenna, ponieważ Diamentowy Indeks umożliwia studiowanie na AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej. X Olimpiada objęta została honorowym patronatem przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Europejską Organizację Badań Jądrowych CERN w Szwajcarii oraz Minister Edukacji Narodowej.

W tegorocznej X edycji Olimpiady brali udział także uczniowie naszej szkoły. Laureatką, a co za tym idzie, już posiadaczką indeksu Akademii Górniczo-Hutniczej została Klaudia Ulman z klasy IIIB. Serdecznie gratulujemy, tym bardziej, że to drugi sukces Klaudii. Jeszcze tylko zdać maturę i wybrać ciekawy kierunek.

Opiekunem uczestniczki konkursu jest p. Renata Pitala

Dodała: AA
29/04/2017

zsp.edu.pl