Emil Kasprzycki - Młody Kreator Sztuki Kulinarnej

Emil Kasprzycki z klasy 4G zdobył wyróżnienie w finale ogólnopolskiego konkursu Młody Kreator Sztuki Kulinarnej, który odbył się 21.11.2018 r. w Poznaniu. Organizatorem konkursu jest Unilever Food Solution.

Opiekun: Adam Bieńko

XXI Olimpiada Wiedzy o Żywności - etap okręgowy i pierwsze sukcesy naszych uczniów

23 listopada w Jaśle odbył się okręgowy etap Olimpiady Wiedzy o Żywności. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 2G: Paulina Burkat i Gabriela Jamróz
Paulina Burkat zajęła 3 miejsce.

Opiekun: Barbara Latocha i Agata Róg
Uczennice współpracowały też z nauczycielami: Magdaleną Ulman, Iwoną Surowiec, Cecylią Warchał

Paweł Nowak zwycięzcą XLII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Miło nam poinformować, że Paweł Nowak uczeń Technikum Turystyczno-Gastronomicznego zajął 1 miejsce w XLII Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym Gastronomia. Jest to najwyższe osiągnięcie w tego typu Olimpiadzie w dotychczasowej historii Małopolskiej Szkoły Gościnności.

Olimpiada Mediewistyczna

19 kwietnia uczennica kl. 3A Kinga Stankowicz była uczestnikiem II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Mediewistycznej w Czersku Pomorskim.

Dawid Kalinowski finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie

11 kwietnia uczeń naszej szkoły Dawid Kalinowski z kl. 2B został finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie.

III miejsce Pawła Nowaka w etapie okręgowym OWiUR

OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH

W dniach 20-21 kwietnia 2018 roku odbył się etap okręgowy XLII Olipmiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Cudzynowicach dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uczeń klasy IV G, Paweł Nowak w bloku Gastronomia, w którym wzięło udział 30 osób, zdobył III miejsce. Tym samym uczeń zakwalifikował się do eliminacji centralnych, które odbędą się w dniu 8 czerwca br. we Wrocławiu na Uniwersytecie Przyrodniczym. Ucznia przygotowywały nauczycielki; Weronika Fijoł i Małgorzata Bergel.

Kinga Stankowicz finalistką etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej

Uczennica klasy III a LO Kinga Stankowicz 27 marca zostala finalistką etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej w Golubiu - Dobrzyniu zajmując 25 miejsce w Polsce.

Dawid Kalinowski laureatem XX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie

W sobotę, czyli 24 marca, uczeń naszej szkoły Dawid Kalinowski z kl. 2B LO został laureatem prestiżowej Ogólnopolskiej  Olimpiady Wiedzy o Prawie. Olimpiada odbywa się w Ostrołęce. W etapie centralnym walczyło 58 uczniów z najwyższymi wynikami z całej Polski, którzy zaprezentowali wiedzę prawniczą na bardzo wysokim poziomie.

Mamy dwie finalistki XX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności

16 marca w Poznaniu uczennice Maria Morus i Natalia Pindel z klasy 4G zdobyły tytuły FINALISTEK  XX OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O ŻYWNOŚCI.

Kolejny tytuł dla MSG. II LO zostało Srebrną Europejską Szkołą Praworządności RP!

Miło nam poinformować, że Małopolska Szkoła Gościnności otrzymała kolejne prestiżowe wyróżnienie - Srebrną Tarczę w rankingu szkół COPTIOSH i tytuł SREBRNEJ EUROPEJSKIEJ SZKOŁY PRAWORZĄDNOŚCI RP za osiągnięcia w olimpiadach w roku 2017.