Młodzież węgierska u „Tytusa”

W dniach 10-13 kwietnia 2014 r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych – Małopolska Szkoła Gościnności na Zarabiu gościł grupę węgierską w ramach wymiany młodzieży. Młodzież z Węgier przybyła z bogatym programem artystycznym, który przygotowała dla uczniów partnerskiej szkoły.

W piątek 11.04. 2014 zaprezentował się na auli chór z Węgier. W czasie występu można było posłuchać utworów muzyki klasycznej, jak również współczesnej.

Strona polska zapewniła przybyłym gościom wiele atrakcji. Zaplanowano wyjazd wyciągiem krzesełkowym na górę Chełm, zwiedzanie Krakowa, a także wizytę w muzeum w Oświęcimiu.

Pomimo napiętego programu znalazł się również czas na spotkanie młodzieży obu zaprzyjaźnionych szkół. W pamięci pozostaną niezapomniane chwile spędzone z kolegami z Węgier i nadzieja, że przecież spotkamy się znowu w październiku, w Bekescsaba. 

Dodała: AG
17.04.2014

zsp.edu.pl