Wizyta delegacji z Francji

Dyrekcja  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych - Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach w dniu 04.06.2012r.  gościła  francuską delegację z regionu Rhône - Alpes. Tematem spotkania  było nawiązanie bliższej współpracy regionu Rhône - Alpes z regionem Małopolska.

 

Stronę francuską reprezentowali Erick Glanowski – Sekretarz Urzędu Miasta Langentière, Dyrektor Departamentu ds. młodzieży, trzech nauczycieli z Liceum Hotelarskiego w Langentiere. 

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego - Pani Anna Grzegórzko-Piętak oraz  Pan Michał Wilk, Pan Piotr Grześków - Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce. 

Rozmowy dotyczyły wspólnych projektów: Comenius Regio, Leonardo da Vinci oraz Modernizacji Kształcenia Zawodowego w Małopolsce. Już w styczniu 2013 młodzież z naszej szkoły wyjedzie na wizytę zapoznawczą do Francji, a w następnych latach będzie prowadzona regularna wymiana uczniów.

Podczas wizyty młodzież francuska uczestniczyła w zajęciach arteterapii, a następnie został rozegrany towarzyski mecz piłki koszykowej. Było to już kolejne spotkanie w tym roku Dyrekcji Szkoły z zagranicznymi partnerami, z którymi prowadzona jest wymiana młodzieży. 

Od wielu lat intensywnie prowadzona jest współpraca ze szkołami partnerskimi z  Niemiec oraz Węgier. 

zsp.edu.pl