WĘGRZY U "TYTUSA"

W dniach 31.05.-03.06.2012 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych MSG na Zarabiu gościł grupę węgierską z Bekescsaby w ramach wymiany młodzieży.

Młodzież węgierska przybyła do ,,Tytusa" z bogatym programem artystycznym, który przygotowała dla uczniów partnerskiej szkoły.
W piątek 01.06 zaprezentował się na auli szkolnej chór chłopięcy z Bekescsaba, który zachwycił młodzież polską swoim występem, na którym można było posłuchać ciekawych piosenek węgierskich, a także naszych utworów, śpiewanych w  języku polskim.
Oprócz chóru można było również zobaczyć występ zespołu muzycznego z Węgier prezentującego współczesną muzykę rockową oraz posłuchać utworów muzyki poważnej zaprezentowanych przez członków chóru.

Grupa węgierska zaplanowała także towarzyski mecz koszykówki, który odbył się również w piątek 01.06 u Tytusa.
Strona polska przygotowała dla zaprzyjaźnionej szkoły z Węgier liczne atrakcje, które zostały ujęte w programie pobytu.
Węgrzy mieli możliwość zwiedzenia Krakowa i poznania najstarszych polskich zabytków, pojechali na spływ Dunajcem, a także zorganizowano dla nich pieszą wycieczkę na górę Chełm.
Pomimo napiętego programu znalazł się też czas na spotkania młodzieży obu zaprzyjaźnionych szkół , dzięki którym nawiązały się nowe przyjaźnie.
Wspominamy niezapomniane chwile spędzone z przyjaciółmi z Węgier i już cieszymy się na kolejne spotkanie w październiku, tym razem w Bekescsaba.