Wyjazd na Węgry

MŁODZIEŻ Z MAŁOPOLSKIEJ SZKOŁY GOŚCINNOŚCI PREZENTUJE SMAKI MAŁOPOLSKI NA WĘGRZECH

W dniach 04.10-06.10.2012 młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych MSG przebywała z wizytą na Węgrzech, w Bekescsabie. Motywem przewodnim tegorocznej wymiany była prezentacja smaków Małopolski, która odbyła się w zaprzyjaźnionej szkole. Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przebrana w stroje ludowe oczarowała swym wyglądem i śpiewem węgierskich przyjaciół. W trakcie występu przeprowadzona została degustacja typowo polskich smaków, które można było wyczuć w pachnącym bigosie, domowym chlebie ze smalcem i skwarkami, a także wiejskiej kiełbasie, górskich oscypkach i smacznych kiszonych ogórkach. W czasie pokazu można było również posłuchać grającej na skrzypcach Natalii Smaciarz, uczennicy klasy drugiej Technikum, której występ podkreślił polską nutę całej prezentacji. Dyrektor zaprzyjaźnionej szkoły w Bekescabie był pod wrażeniem prezentacji uczniów z Myślenic. Dziękując za występ powiedział, że będąc na Węgrzech mógł poczuć się jak w Polsce.
Oprócz prezentacji smaków naszego regionu, młodzież polska miała także możliwość spróbowania węgierskich potraw i posłuchania śpiewu młodzieży z zaprzyjaźnionej szkoły w Bekescsabie. Odbyły się również spotkania młodzieży obu szkół, które zaowocowały nowo zawartymi przyjaźniami.
Młodzież z Myślenic przebywała jeden dzień w Budapeszcie, w którym poznawała najważniejsze zabytki miasta, zwiedzała oceanarium, a następnie odpoczywała na basenach termalnych.
Czas spędzony na Węgrzech pozostanie na długo w pamięci uczestników wyjazdu, a także uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły w Bekescsabie. Wszyscy czekają już niecierpliwie na kolejne spotkanie na wiosnę, tym razem w Myślenicach.

zsp.edu.pl