Wizyta nauczycieli z Niemiec

Długi majowy weekend był dla nauczycieli szkoły Gertrud Baumer Kolleg z Ludenscheid  (Niemcy) okazją do odwiedzenia Polski. Ze szkołą tą współpraca młodzieży i nauczycieli naszej szkoły trwa już ponad 20 lat. Służy przede wszystkim wzajemnemu poznawaniu się,  a także obalaniu stereotypów na temat Polski i Niemiec. Szczególnie cieszy nas, gdy do Polski przyjeżdżają osoby, które nigdy tu nie były, a przy wyjeździe z  uśmiechem  mówią: „Polen ist O.K.”

Nauczyciele z Niemiec z zainteresowaniem zwiedzili budynek ZSP i stwierdzili, że za każdym razem coś nowego ich zaskakuje. Tym razem stołówka szkolna, jak również sala obsługi konsumenta (nr 18), gdzie wrażenie zrobił profesjonalny bar. Prawdopodobnie następne odwiedziny odbędą się już po modernizacji internatu i szkoły, wiec będziemy mogli pochwalić się nowymi pracowniami.

Pogoda dopisała, goście z Ludenscheid spędzili miło czas w Zakopanem oraz odwiedzili Kraków. Bardzo dobrym pomysłem był „Kraków by Night”, z niepowtarzalną atmosferą.

Jednak nie wszyscy mogli pozwolić sobie na odpoczynek. Ku pokrzepieniu serc nauczycieli języka polskiego – w Niemczech też „tak mają”. Klasówki, klasówki, klasówki do poprawy. Wśród zdjęć znajdziecie nauczyciela języka niemieckiego, który ani na chwilę nie rozstawał się z pracami uczniów. I to nie były zdjęcia ustawiane!

Nauczyciele z naszej szkoły dbali o stworzenie serdecznej atmosfery. Usłyszeliśmy zapewnienia, że Polska jest wspaniałym krajem. Już cieszymy się na następne spotkania. W najbliższych planach jest wyjazd młodzieży naszej szkoły do Ludenscheid.

Renata Pitala

zsp.edu.pl