Bienvenu en Pologne, czyli słów kilka o wymianie polsko-francuskiej

 

 

W dniach od 3 do 8 kwietnia gościliśmy młodzież francuską ze szkoły w Falaise w Normandii. Serdeczne powitanie czekało zarówno na tych, którzy mieli zostać ugoszczeni w rodzinach, jak i tych mieszkających w internacie. Wszyscy spotykali się ze swoimi korespondentami  z którymi nawiązali wcześniej kontakt i to było bardzo przyjemne.

Ważnym elementem wymiany było poznanie funkcjonowania obu szkół (organizatorem wymiany była nasza Szkoła oraz I LO im. T. Kościuszki), udział w wybranych zajęciach dydaktycznych oraz różnego rodzaju zabawy integracyjne, które umożliwiły bliższe poznanie. Do ważnych akcentów wymiany należy zaliczyć również wspólne zwiedzanie Myślenic oraz zakupy polskich produktów.

Podczas gdy my byliśmy na zajęciach w szkole, nasi goście zwiedzali Kraków, kopalnię soli w Wieliczce oraz Zakopane, a w drodze powrotnej Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Z niecierpliwością czekamy na 3 czerwca, kiedy wyruszymy z rewizytą do Falaise, by pogłębiać znajomość z francuskimi uczniami i zapoznawać się z meandrami francuskiej historii, kultury czy sekretami francuskiej kuchni (już zapowiedziano nam niezmiernie popularne w północnej Francji owoce morza…).

 

Tekst: K.S. i D.F.

Dodała: AA
5/05/2017

zsp.edu.pl