KALENDARIUM KONTAKTÓW MYŚLENICE - LUDENSCHEID

1991 – Spotkanie nauczycieli Otto Bodenheimera i Hermana Morisse ze szkoły Gertrud- Beumer- Schule z Ludenscheid  z  Dyrektorką Liceum Medycznego  w Myślenicach panią Anną Kapała.

1991 – 2011
Współpraca między  szkołami.  Wymiana młodzieży,  wizyty nauczycieli.  Wspólne wycieczki, ogniska, rozgrywki sportowe,  nawiązuje się wiele przyjaźni między uczniami obu szkół.
Istotnym elementem kontaktów jest pomoc materialna ze strony szkoły z Ludenscheid.
Główną osobą organizującą jest Otto Bodenheimer.
Ze strony polskiej współpracy patronują kolejni dyrektorzy  mgr Anna Kapała, dr Helena Szmyd, mgr Wiesława Aue, mgr Krzysztof Heród, mgr Ewa Wróblewska.
Organizacją kontaktów ze strony polskiej zajmują się nauczyciele ZSP: Renata Pitala, Renata Chęcińska- Bicz,  Marta Kalinowska, Maria Krauze-Ślizowska.

2011 r.
Realizacja międzynarodowego projektu ekologicznego ( wizyta młodzieży z Myślenic w Ludenscheid)

2012 r.
Druga część projektu ekologicznego  rozpoczętego w 2011 roku realizowana w Myślenicach i okolicach.
Wspólna praca uczniów szkół:  Małopolska Szkoła Gościnności oraz Bertrud-Baumer Berufskolleg.
Organizatorami projektu są nauczycielki ZSP Iwona Podlodowska, Martyna Lewandowska, Anna Sternal.