WSPÓŁPRACA ZE SZKOŁĄ W NIEMCZECH

Współpraca ze szkołą GERTRUD BÄUMER BERUFSKOLLEG w Ludenscheid (Niemcy) polegająca na wymianie młodzieży oraz odwiedzinach grup nauczycieli trwa już od 18 lat.  

 

Co roku w Niemczech lub w Polsce odbywają się spotkania młodzieży z obu szkół. Młodzież z Niemiec odwiedzając Myślenice ma okazję poznać nasz system kształcenia poprzez udział w zajęciach szkolnych. Poznając rówieśników z naszej szkoły mają okazję nawiązać kontakty koleżeńskie a nawet przyjaźnie. W programie wizyt uczniów z Ludenscheid stałym punktem są wycieczki do Krakowa, Wieliczki i Oświęcimia, jak również zajęcia integracyjne - wspólne ognisko z młodzieżą polską, zawody sportowe, odwiedzanie polskich rodzin.

Nasi uczniowie dzięki takim spotkaniom z młodzieżą niemiecką i możliwością wyjazdu do Ludenscheid, przekonują się jak ważna jest znajomość języków obcych i jakie daje ona możliwości indywidualnego rozwoju oraz poznania innych kultur. 

W czerwcu 2008 roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili GBB w Ludenscheid. Oprócz możliwości poznania miasta i szkoły mieli również okazję zwiedzić Kolonię. Współpraca między naszą szkołą a szkołą w Ludenscheid jest podtrzymywana już od wielu lat, szczególnie dzięki zaangażowaniu nauczycieli z Ludenscheid (pan Otto Bodenheimer) oraz nauczycieli naszej szkoły (m. in. mgr inż. Renata Pitala-koordynator wymiany).

 
zsp.edu.pl