Młodzież "Tytusa" ponownie z wizytą na Węgrzech

 

 

 

MŁODZIEŻ Z ,,TYTUSA" PONOWNIE Z WIZYTĄ NA WĘGRZECH

Jak co roku w październiku młodzież naszej szkoły pojechała w ramach wymiany uczniowskiej do partnerskiej szkoły w miejscowości Bekescsaba na Węgrzech. Wyjazd 42 osobowej grupy zaplanowany był w terminie 05 – 09.10.2016.

W czwartek, w pierwszym dniu pobytu, głównym punktem programu było zwiedzanie Budapesztu. Młodzież z Zarabia miała okazję zobaczyć najważniejsze zabytki stolicy Węgier m.in. Wzgórze Gellerta z pomnikiem, Wzgórze Zamkowe z zamkiem królewskim, Baszty Rybackie, Parlament, Kościół Św.Macieja, główną ulicę handlową Vaci. Jedną z największych atrakcji była wizyta w Oceanarium-Tropicarium, które należy do największych w Europie Środkowo-Wschodniej.

W kolejnym dniu pobytu odbyły się warsztaty dla młodzieży obu szkół. Polacy i Węgrzy wspólnie tworzyli projekty muzyczne, a na koniec wspólnie zatańczyli poloneza. Po wspólnej pracy projektowej nastąpiło zwiedzanie miasta Bekescsaba, a wieczorem wszyscy świetnie się bawili na dyskotece.

Na ostatni dzień pobytu zaplanowana była chwila relaksu, czyli baseny termalne, a po południu cała grupa w dobrych nastrojach udała się w drogę powrotną do domu.

Młodzież z ,,Tytusa" przywiozła ze sobą wspomnienia niezapomnianych chwil spędzonych ze swoimi rówieśnikami na Węgrzech i już z niecierpliwością wyczekuje kolejnego spotkania - tym razem u nas w Myślenicach.

Dodała:AA
19/10/2016

zsp.edu.pl