Węgierska młodzież z wizytą u Tytusa

Jak co roku na wiosnę, w dniach od 16.04 – 19.04.2015, gościliśmy w naszej szkole młodzież węgięrską wraz z nauczycielami z zaprzyjaźnionej, partnerskiej szkoły z Bekescsaba.

Przybyła młodzież zaprezentowała bogaty program artystyczny. Był to występ chóru chłopięcego, jak również prezentacja najnowszych i znanych utworów muzycznych. Przedstawienie odbyło się w piątek w auli szkolnej i uczestniczyły w nim klasy pierwsze technikum i liceum.

Oprócz tego młodzież węgierska skorzystała z możliwości  pójścia na strzelnicę, odwiedziła Kraków, zwiedziła "Kopalnię Soli" w Wieliczce, a w drodze powrotnej zatrzymała się w Zakopanem.

W czasie pobytu przyjaciół z Węgier nawiązały się nowe przyjaźnie, a te już wcześniej zawarte miały szansę na dalszy rozwój. Już dziś wybiegamy myślami w przyszłość i cieszymy się na ponowne spotkanie w październiku, tym razem na Węgrzech. Organizatorzy wymiany, którymi są Marta Kalinowska i Jolanta Pitala, zapraszają serdecznie do wzięcia udziału w wyprawie i zapewniają, że atrakcji nie zabraknie.

Tekst: M. Kalinowska

Dodała AK
21.04.2015

zsp.edu.pl