Wizyta nauczycieli ZSP MSG w Ludenscheid

W dniach 11 do 14 września nauczyciele naszej szkoły odwiedzili zaprzyjaźnioną szkołę z Ludenscheid (Niemcy) -Gertrud Baumer Berufskolleg Okazja była nie byle jaka – XXV lecie Partnerstwa Myślenic i Ludenscheid. Zostaliśmy zaproszeni na uroczystość podpisania dokumentu jubileuszowego przez burmistrzów Dietera Dzewasa i Macieja Ostrowskiego.

Razem z nauczycielami z Niemiec czujemy się współautorami sukcesu tych 25 lat.  Uczniowie i nauczyciele obu szkół przyczynili się do trwania tego Partnerstwa. Nasze kontakty  ze Szkołą Gertrud Baumer Berufskolleg z Ludenscheid trwają  już 23 lata. Początkowo bardziej były one jednostronną opieką nad ówczesnym Liceum Medycznym w Myślenicach, jednak doczekaliśmy czasów, kiedy  młodzież niemiecka i polska realizuje wspólne projekty, a przede wszystkim ma okazję się poznać i zaprzyjaźnić. Dzięki współpracy miast, a także spotkaniom młodzieży i nauczycieli udało się zburzyć stereotypy dotyczące obu narodów.

Wspólne spotkanie stało się także okazją do omówienia planów współpracy i kolejnego projektu, w którym wezmą udział uczniowie zaprzyjaźnionych szkół.

Tekst: Renata Pitala

Dodała: AK
23.09.2014

zsp.edu.pl