Młodzież z Tytusa znowu na Węgrzech!

 

W dniach 16-18.10.2014 r. młodzież z ZSP MSG udała się na kolejną wizytę do partnerskiej szkoły na Węgrzech w miejscowości Bekescsaba.

W tegorocznym programie uwzględnione było zwiedzanie Budapesztu, a także wizyta w „Parlamencie węgierskim“ – jednym z najstarszych w Europie.

W Bekescsabie zaplanowano liczne spotkania młodzieży obu szkół. Młodzi ludzie wzięli udział w pracach warsztatowych prowadzonych w języku angielskim i niemieckim sprawdzających wiedzę o krajach niemieckojęzycznych.

Po pracy umysłowej przyszedł czas na sport. Młodzież węgierska i polska zagrała wspólnie mecz siatkówki, następnie wyruszyła na wyprawę rowerową po mieście. W ostatnim dniu pobytu cała grupa spędzała czas na basenach termalnych w Bekescsabie i naładowana pozytywną dawką energii udała się w drogę powrotną do domu.

W tym roku opiekę nad młodzieżą na Węgrzech sprawowali Agnieszka Wnęk, Krzysztof Sorocki, Marek Łapa, oraz organizator wymiany Marta Kalinowska. 

Dodała AK
22.10.2014

zsp.edu.pl