I Ogólnopolski Konkurs Turystyczno - Hotelarski "Mistrz Gościnności Concierge" 2015 - rozstrzygnięty

 Sprawa zamknięta! Złote klucze oddane!

I Ogólnopolski Konkurs Turystyczno – Hotelarski „Mistrz Gościnności – Concierge 2015” rozstrzygnięty!

W sobotę, 5 grudnia  2015 roku, odbył się  I Ogólnopolski Konkurs Turystyczno – Hotelarski zorganizowany przez Małopolską Szkołę Gościnności. Do zaciętej walki, podzielonej na trzy etapy, stanęło dziewięcioro zdeterminowanych uczestników z całej Małopolski. Ich wyśmienite przygotowanie i znajomość tematu spowodowały, że o zwycięstwie zadecydowała dogrywka w języku angielskim, w której ostatecznie wygrała uczennica ZSP Małopolska Szkoła Gościnności, Maria Soczówka, a uczennica ZST Nowy Targ Kinga Kachnik, podopieczna Tomasza Skowrona i Dominiki Kowalczyk, otrzymała wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy zgodnie potwierdzają, że formuła konkursu łącząca wiedzę teoretyczną z umiejętnościami praktycznymi  realistycznie wpisuje się w codzienność concierga – recepcjonisty i daje przedsmak prawdziwej pracy. Zadanie konkursowe, polegające na zorganizowaniu czasu czteroosobowej rodzinie Cruz z Brazylii, umożliwiło zawodnikom nie tylko zaprezentowanie swych umiejętności praktycznych w odpowiadaniu na potrzeby klienta, ale również własnej wyobraźni i pomysłowości, która w pracy concierge jest niezwykle istotna.

Jury w składzie Anna Sobierajska (Mercure Dosłońce Racławice Spa & Conference), Magdalena Płatek (Book-a-Balance) oraz dr Krzysztof Borkowski (Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii z Suchej Beskidzkiej) miało, więc nie lada zadanie do wykonania, tym bardziej, że było o co walczyć!

Zajęcie I miejsca w konkursie wiązało się z otrzymaniem statuetki „Mistrz Gościnności – Concierge 2015”, miesięcznego płatnego stażu z możliwością podjęcia pracy w Heron Live Hotel, dwudniowego  pobytu w Hotelu Holiday Inn oraz kamery ufundowanej przez Catering&BBQ by Adam Bieńko. Laureat otrzymał również roczną prenumeratę czasopisma „Hotelarz”. Organizatorzy nie zapomnieli nagrodzić  opiekunów uczniów wyróżnionych w konkursie i dla opiekuna laureata konkursu przygotowano nagrody w postaci prenumeraty miesięcznika „Hotelarz” wraz z dodatkami: „Raport Rynku Hotelarskiego” i „ABC inwestycji Hotelarskich Buduj Hotel”, a także voucher do Studio Płatek na usługę kosmetyczną.

II miejsce w konkursie to nagrody w formie podwójnego zaproszenia do restauracji Sienna 104 w Heron Live Hotel, dwudniowy pobyt w Hotelu Mercure Dosłońce Racławice Spa & Conference, roczna prenumerata miesięcznika „Hotelarz” oraz plecak. Dla opiekuna przygotowano voucher na usługę kosmetyczną do Studio Płatek.

I wreszcie III miejsce , za które uczestnik otrzymał zaproszenie na dowolny koncert do klubu muzycznego Hangar w Heron Live Hotel oraz roczną prenumeratę miesięcznika „Hotelarz”.

Dla wszystkich uczestników Małopolska Szkoła Gościnności i WSTiE przygotowało wysięgniki do selfie i drobne upominki.

Inicjatywa konkursowa ze względu na swój edukacyjno – pasjonacki  charakter cieszyła się ogromnym wsparciem autorytetów z dziedziny hotelarstwa i turystyki. Patronatem honorowym objęli Jacek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego, Aleksander Palczewski - Małopolski Kurator Oświaty, prof. dr hab. Janusz Sondel Rektor WSTiE, Stowarzyszenie "Złote Klucze Concierge Polska" oraz Włodzimierz Nykiel- Rektor Uniwersytetu Łódzkiego.

O konkursie przeczytać można w „Dzienniku Polskim” i  miesięczniku  „Hotelarz”, które objęły patronat medialny wierząc, że nagłaśnianie takich wydarzeń popularyzuje i rozwija zainteresowania młodzieży.

Małopolska Szkoła Gościnności zapewnia, że była to pierwsza, ale nie ostatnia inicjatywa tego typu podjęta przez tę placówkę!

Więcej informacji: Justyna Jajko (wicedyrektor ds. rozwoju i promocji) tel.+48 601 90 20 10, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodała AK
10.12.2015

zsp.edu.pl