Jubileuszowy Turniej Siatkówki

JUBILEUSZOWY TURNIEJ SIATKÓWKI

50 – lecie  „TYTUSA” w Myślenicach

„Nie wiedziałam, że tak wielu dorosłych potrafi tak dobrze grać w siatkówkę” – to słowa jednej z uczennic ZSP w Myślenicach, biorącej udział w turnieju siatkówki z okazji 50-lecia popularnego „Medyka”.

Zawody organizowane przez Elżbietę Gablankowską odbyły się 20 kwietnia 2013 w sali liceum na Zarabiu. Zgłoszono 9 zespołów:

Grupa A

Rodzice i Medycy

Maturzyści 2006

Reprezentacja klas 2 ZSzP

Grupa B

Maturzyści 2009 i 2011

Reprezentacja klasy 1D ZSzP

Reprezentacja klas 1 Technikum i Liceum ZSzP

Grupa C

Maturzyści 2004

Reprezentacja Maturzystów 2013

Nauczyciele ZSzP

Rozegrano eliminacje w trzech grupach (do dwóch wygranych setów), których zwycięzcy wzięli udział w trójmeczu o wygraną. Do finału awansowały zespoły: Rodziców i Medyków, Maturzystów 2009 i 2011 oraz Maturzystów 2004.

Mecze sędziowali: Izabella Gablankowska, Zuzanna Iszczuk, Krzysztof Korek, Konrad Dziadek, Filip Różycki, Elżbieta Gablankowska.

Wyniki trójmeczu finałowego:

Maturzyści 2009 i 2011 : Rodzice i Medycy -  2:1,

Maturzyści 2009 i 2011 : Maturzyści 2004 - 2:1;

Rodzice i Medycy : Maturzyści 2004 - 2:0.

Składy zwycięskich drużyn:

I miejsce – Maturzyści 2009 i 2011: Kinga Nosal, Katarzyna Lenart, Patrycja Ciapała, Konrad Dziadek, Filip Różycki, Tomasz Bajak.

II miejsce – Rodzice i Medycy: Urszula Iszczuk, Elżbieta Gablankowska, Wioletta Stręk, Agnieszka Sala, Zdzisław Uchacz, Paweł Jasek, Paweł Iszczuk.

III miejsce – Maturzyści 2004: Urszula Sentysz, Urszula Chorzalska, Magdalena Dyrek, Krystian Senecki, Przemysław Drozdek, Sebastian Malara.

Wspomnieniom nie było końca. Absolwenci, uczniowie, rodzice i nauczyciele zaplanowali już kolejne siatkarskie spotkanie w czerwcu, którego oczekujemy z niecierpliwością. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy – medale. Słodki poczęstunek i napoje ufundowali rodzice absolwentów i uczniów ZSP Elżbieta Ogrodny i Paweł Jasek oraz Jan Dziadkowiec.