"Z przymrużeniem oka" - konkurs plastyczny

Wszystkich uczniów naszej szkoły zachęcamy do udziału w

KONKURSIE PLASTYCZNYM

„Z PRZYMRUŻENIEM OKA”

organizowanym w ramach obchodów

Jubileuszu 50-lecia powstania naszej szkoły

Tematyka prac to portrety-karykatury naszych kochanych nauczycieli w technikach rysunkowych, graficznych i malarskich.

Uczniowie będący bystrymi obserwatorami rzeczywistości mają niepowtarzalną okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami z szerszą publicznością-społecznością szkolną i wieloma gośćmi odwiedzającymi naszą szkołę w ramach obchodów Roku Jubileuszowego.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

1. Temat konkursu: portrety-karykatury nauczycieli naszej szkoły.

2. Tworząc prace na konkurs uczestnicy mogą wykorzystać techniki rysunkowe, graficzne, malarskie:

• Techniki rysunkowe: ołówek, węgiel, piórko (ew. cienkopis czarny), sangwina, sepia, patyk i tusz kreślarski, lawowanie tuszem.
  • Techniki graficzne: linoryt, monotypia
  • Techniki malarskie: tempera, akwarela, pastel, akryl
  • Można również łączyć wymienione techniki

3. Dopuszczalne formaty prac: nie mniejsze niż format  A4 (mały blok)

4. Prace powinny być wykonywane indywidualnie.

5. Każdy z uczestników może wykonać w ramach jednej pracy zgłoszonej do konkursu jeden lub kilka portretów wykonanych różnymi technikami.

6. Każdą z prac należy opisać na odwrocie, podając imię i nazwisko autora, klasę oraz tytuł pracy (najprostszy tytuł: imię i nazwisko portretowanej osoby, ambitniejsza opcja tytułu: wykorzystanie metafory poetyckiej wiążącej się z  osobowością portretowanego nauczyciela)

Terminy i uwagi organizacyjne:

1. Prace należy składać do dnia 03.12.2012 r. na ręce organizatora konkursu, mgr Magdaleny Hechsman-Jaroń, nauczyciela wiedzy o kulturze.

2. Wykonane przez uczestników portrety oceni jury wybrane spośród grona pedagogicznego pod przewodnictwem przedstawiciela dyrekcji.

3. Rozstrzygnięcie konkursu przewidywane jest  na dzień 14.12.2012 r.  Informacje o wynikach zamieścimy zaraz po rozstrzygnięciu na stronie szkoły.

4. Przewidywane są nagrody rzeczowe za trzy pierwsze miejsca i ew. wyróżnienia.

5. Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się w obecności całej społeczności szkolnej.

6. W procesie tworzenia prac można skorzystać z konsultacji plastycznych. Chętnym do współpracy uczestnikom porad plastycznych, korekty prac i ew. pomocy w zakresie materiałów plastycznych udzieli mgr Magdalena Hechsman-Jaroń. Prosimy o kontakt.

Zapraszamy do udziału