Sukcesy w konkursach przedmiotowych - ARCHIWUM

 


SUKCESY UCZNIÓW ZSP MSG W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2016/2017


„Kresy-polskie ziemie wschodnie w XX wieku” - mamy finalistów konkursu.

 

13 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie V edycji projektu-konkursu „Kresy-polskie ziemie wschodnie w XX wieku”. Projekt i konkurs prowadzone były przez krakowski oddział IPN. Uroczystość miała miejsce w siedzibie IPN „Przystanek historia”.

Uczniowie naszej szkoły licznie uczestniczyli w konkursie. Osiągnęli bardzo dobre wyniki. Tomasz Słonina i Dawid Kalinowski z kl. 1 B uzyskali tytuły laureatów konkursu oraz indeksy na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Wyróżnienia otrzymały uczennice klasy z I B: Monika Toporowska, Marcelina Joniec, Alicja Babiak , z kl. II c Aleksandra Kotyrba, z kl. II a Małgorzata Czaja, z kl. Ia Artem Gumenny , z kl. II b Kostyantyn Martynyuk, z kl. I K: Barbara Śliwa, Wiktor Skorut, Dawid Biela i Daniel Maślerz.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy sukcesu.

Uczniowie pracowali pod opieką nauczycieli historii Haliny Mazur i Joanny Jędrzejowskiej – Opioły.

 


 

Na ratunek. Majowe Zawody Pierwszej Pomocy.

Dnia 13.05.2017 r. odbyły się Zawody Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Reprezentantkami Małopolskiej Szkoły Gościnności były Kinga Szlachetka, Angelika Żądło, Paulina Dudzik, Karina Kalinowska oraz Natalia Wyskoczyńska. Zawodniczki zmagały się z testem oraz przygotowanymi scenkami praktycznymi, na których musiały rozpoznać i udzielić prawidłowej pomocy przedlekarskiej symulantom. Po ciężkim zmaganiu i rywalizacji z innymi zawodnikami, dziewczynom udało się wrócić z drugim miejscem i nowym pucharem dla naszej szkoły! Mamy nadzieję, że to nie koniec sukcesów drużyny!

 

Dnia 31.05. 2017 roku drużyna z naszej szkoły wzięła udział w finałowym etapie Powiatowych Zawodów Pierwszej Pomocy w Dobczycach, organizowanych przez powiat myślenicki. Uprzednio zawodniczki doskonale poradziły sobie z etapem teoretycznym zapewniając sobie dobre miejsce w kolejnym zmaganiu. W tym roku reprezentantkami Małopolskiej Szkoły gościnności były Kinga Szlachetka, Angelika Żądło oraz Paulina Dudzik. Zawody rozpoczęły się o godzinie 9;30 scenkami, na których oprócz praktycznej wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy wykazać trzeba było się także sprytem! Konkurencja postawiła poprzeczkę bardzo wysoko, jednak nasze zawodniczki sprostały zadaniu i wywalczyły drugie miejsce! Mamy nadzieję, że przyszły rok przyniesie równie dobre wyniki! Do zawodów przygotowała nas pani Agnieszka Maciuszek wraz z Panem Dyrektorem Jerzym Niedenthalem.

 

Dodała:AA
5/06/2017


 

 

 

 

 

Konkurs NASZA ZIEMIA - Laureaci półfinału regionalnego

Konkurs corocznie organizuje Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie pod patronatem prof. dr hab. Mariusza Orion Jędryska Głównego Geologa Kraju.

Tegoroczna XVIII edycja konkursu odbywała się pod hasłem „Geologiczne barwy Ziemi”.

Do pierwszego etapu konkursu, który polegał na napisaniu pracy na jeden z trzech tematów przystąpiło 12 uczniów naszej szkoły. 


 Do półfinału regionalnego obejmującego swoim zasięgiem aż cztery województwa: małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie i łódzkie z naszej szkoły zakwalifikowały się 2 osoby: Aleksandra Drab z klasy 2A oraz Joanna Zięba z klasy 1T na sześciu możliwych półfinalistów z całego regionu.

 

24 maja w siedzibie Oddziału Świętokrzyskiego Państwowego Instytutu Geologicznego w Kielcach odbył się regionalny półfinał konkursu polegający na teście sprawdzającym wiedzę z zakresu geologii. Ostateczne wyniki ustalono na podstawie sumy punktów uzyskanych na teście oraz punktów za nadesłaną pisemną pracę konkursową. Ostatecznie Aleksandra Drab zajęła 2 miejsce (opiekun Janusz Kaleta) a Joanna Zięba miejsce trzecie (opiekun Sławomir Maślanka).

 

 Dodała: AA
26/05/2017


 

XV Powiatowe Zawody Matematyczne - Vitalii Derii mistrzem kostki rubika!

Dnia 25 marca 2017 r. odbyły się XV Powiatowe Zawody Matematyczne pod patronem Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Powiatu Myślenickiego. W konkursie wzięło udział 133 uczniów szkół średnich powiatu myślenickiego. Celem zawodów była popularyzacja wiedzy matematycznej wśród młodzieży oraz rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych.

Co roku uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w tych zawodach.

Miło  nam poinformować, że uczeń z klasy 1B - Derii Vitalii, pasjonat kostki rubika, został laureatem Zawodów, zajął drugie miejsce i 3 kwietnia 2017 r. odebrał dyplom oraz nagrodę rzeczową w Starostwie Powiatu Myślenickiego. 

Wszystkim uczestnikom Zawodów dziękujemy i gratulujemy!

Opiekun: p. J. Chlebda.

Dodała:AA
21/04/2017


 Konkurs o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej

 

 

 

Dodała:AA
11/04/2017


 

Kinga Stankowicz - finalistką etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Historycznej COPTIOSH

3 kwietnia Kinga Stankowicz, uczennica kl. II a uzyskała tytuł finalisty etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Historycznej organizowanej przez COPTIOSH. Uczennicy przysługuje prawo do indeksu na wybrane uczelnie. Etap centralny odbywał się na zamku w Golubiu - Dobrzyniu. Olimpijczycy pisali egzaminy w komnatach zamkowych, a na rozpoczęcie powitano ich autentycznym wystrzałem armatnim. Były to więc nie tylko egzaminy, ale także ciekawa wycieczka. Kindze gratulujemy sukcesu.

Dodała:AA
10/04/2017


 

Laur zwycięstwa dla Dawida Kalinowskiego z 1B!

25 marca Dawid Kalinowski, uczeń klasy I B naszej szkoły uzyskał tytuł laureata etapu centralnego  Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o UE. Główną nagrodą jest indeks na wybraną z podanych przez organizatora uczelni ( między innymi Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Wrocławski ). Dawid był również w ścisłej czołówce w etapie wojewódzkim  Olimpiady Wiedzy o Prawie - zajął 7 miejsce.  Bardzo się cieszymy i gratulujemy Dawidowi sukcesów.

Tekst:Halina Mazur


Dodała: AA
30/03/2017


 VIII Powiatowy Turniej o „Puchar Wiosny” - wiosna należy do nas!

VIII Powiatowy Turniej o „Puchar Wiosny” odbył się w dniu 18 marca 2017r. na strzelicy miejskiej w Myślenicach na ul. Zdrojowej 9a. W zawodach wzięły uział reprezentacje 4 szkół średnich powiatu myślenickiego oraz reprezentacja ZS „Strzelec” OSW VI pluton Myślenie przy JS 3068 Kraków. Startowało łącznie 23 zawodników i zawodniczek. Zawody zorganizował i przeprowadził Rząd Ligi Obrony Kraju w Myślenicach.

Turniej okazał się być naprawdę zaciętą walką. Nasza szkoła zaprezentowała swój ostatnio wysoki poziom, zdobywając 2 miejsce w klasyfikacji grupowej z liczbą 409 punktów. Do miejsca 1 zabrakło nam jedynie punkta. Oprócz tego w klasyfikacji indywidualnej kobiet uczennica klasy 1c -Zofia Dobrek zajęła 1 miejsce zdobywając 74 punkty.

Tekst: Agnieszka Maciuszek

Dodała:AA
27/03/2017


 

Damian Noisdlak zdobył kolejny tytuł finalisty, tym razem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP!

 

Damian Nosidlak 11 marca został finalistą etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP. Olimpiada organizowana jest w Białymstoku przez Stowarzyszenie COPTIOSH. Finaliści i laureaci olimpiady mają prawo do przyjęcia na wyznaczone kierunki miedzy innymi na Uniwersytet Wrocławski,Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Damian nabył te prawa już po Olimpiadzie Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym również organizowanej przez COPTIOSH. Gratulujemy Damianowi.

 Dodała: AA
22/03/2017


 

Mamy finalistę Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o  Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym!

25 lutego Damian Nosidlak - uczeń klasy II a uzyskał tytuł finalisty etapu ogólnopolskiego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Olimpiada odbywała się w Białymstoku. Organizowana jest przez stowarzyszenie COPTIOSH. Finalistom i laureatom przysługuje wstęp poza rekrutacją na wybrane uczelnie. Gratulujemy Damianowi sukcesu!


Sukces na Olimpiadzie Języka Rosyjskiego!!!

 

Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją, korzystać z niej
(Konfucjusz)

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do etapu centralnego Olimpiady Języka Rosyjskiego. I miejsce zajęła Hanna Sorokovikva z klasy 2k, a III miejsce Yevheniia Kucharuk z klasy 2a. Udało nam się również zdobyć6 wyróżnień dla pozostałych uczestników.

W ostatni weekend zakończyły się pisemne i ustne eliminacje Okręgowej Olimpiady Języka Rosyjskiego w Krakowie. Pięćdziesiąt pięć osób z okręgu małopolskiego
i świętokrzyskiego próbowało swoich sił podczas testu oraz egzaminu ustnego z języka rosyjskiego. Wśród tak licznego grona młodzieży znalazło się również dziewięcioro naszych kolegów: Andriiash Yevheniia 1b, Lykova Iryna 1c, Kucharuk Yevheniia 2a, Sorokovikova Hanna 2k, Kostromova Yelyzaweta 2d, Levchuk Tatiana 2d, Kostromova Daryna 3b, Khablov Andriy 1a, Temna Veronika 1t.

 Poprzeczka była postawiona bardzo wysoko, wszyscy uczestnicy doskonale posługiwali się językiem rosyjskim. Biegłość językowa nie jest jednak wystarczającą umiejętnością. Olimpiada to ogrom pracy. Należało się wykazać wiedzą z zakresu kultury, sztuki i historii, znajomością frazeologizmów polskich i rosyjskich.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na informację, kto oprócz Hani pojedzie na Olimpiadę (etap centralny) w Warszawie.

 

Dodała:AA
06/03/2017


Złote indeksy Politechniki Krakowskiej trafią i do nas!

 
 
 
Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły Klaudia Ulman oraz Magdalena Nędza z klasy 3B uzyskały status laureata II stopnia 'Konkursu o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej". „Konkurs o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej” jest dwuetapowym konkursem, w którym udział wziąć mogli tegoroczni maturzyści wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

I ETAP KONKURSU

Pierwszy etap konkursu odbył się zdalnie na platformie e-learningowej (konkursowej) w sobotę 21 stycznia 2017 r. o godzinie 10:00.

II ETAP KONKURSU

II etap konkursu zorganizowany został na terenie kampusu Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24. Odbył się 25 lutego 2017 r.i trwał 2 godz. 15 min.

Konkurs dotyczy dwóch przedmiotów - matematyki i chemii. Zwycięzcy otrzymują dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym na rok akademicki 2017/2018, na wybrany kierunek studiów na Politechnice Krakowskiej (z wyjątkiem kierunków na Wydziale Architektury oraz kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego na Wydziale Mechanicznym), pod warunkiem pomyślnie zdanej matury.

 
Serdecznie gratulujemy laureatkom i życzymy dalszych sukcesów!
 
Dodała:AA
3/03/2017
 

 
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego - ENGHLISH HIGH FLIER 2016

 

Konkurs English High Flier jest jednoetapowy i polega na napisaniu testu leksykalno-gramatycznego. Test piszą uczniowie z całej Polski w ten sam dzień o tej samej porze.Testy są wysyłane do organizatora- Łowcy Talentów Jersz w Obornikach Ślaskich, gdzie są one poprawiane.

 W tym roku w konkursie w naszej szkole wzięło udział 21 uczniów. W całej Polsce w kategorii szkoły ponadgimnazjalne 2800 uczniów. Trzech uczniów z naszej szkoły uzyskało wysokie wyniki:

 W kategorii klas drugich i trzecich:

Jakub Malinowski kl. 2B zajął 2. miejsce w województwie, a 6 w kraju!!!

Agata Dmytrzyk kl 2B zajęła 4. miejsce w województwie, a 14 w kraju

Opiekun - mgr Bilal Qashou

 

Berenika Pieron kl 3B zajęła 2. miejsce w województwie , a 22 w kraju

Opiekun mgr Ewa Strzebońska

 

Wyróżnienia za bardzo dobre i dobre wyniki otrzymali uczniowie :

Karolina Jamka- kl 3A – 5. miejsce w województwie

Grzegorz Mleczek kl. 3A – 9. miejsce w województwie

Opiekun: mgr Renata Chęcińska-Bicz

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

Koordynator konkursu w szkole: mgr Renata Chęcińska-Bicz

 

Dodała:AA
16/01/2017


 XLXVIII Olimpiada Języka Rosyjskiego

 

 

Miło nam poinformować, iż następujące osoby zakwalifikowały się do etapu okręgowego XLXVIII OLIMPIADY JĘZYKA ROSYJSKIEGO:

Andriiash Yevheniia 1b, Lykova Iryna 1c, Kucharuk Yevheniia 2a,

Sorokovikova Hanna 2k, Kostromova Yelyzaweta 2d, Levchuk Tatiana 2d, Kostromova Daryna 3b, Khablov Andriy 1a, Temna Veronika 1t.

 Zawody II stopnia (okręgowe) odbędą się 4-5 marca 2017 r w Krakowie.

 Dodała:AA
10/01/2017


 Deutschreund 2016

 

Konkurs Deutschfreund jest jednoetapowy i polega na napisaniu testu leksykalno-gramatycznego. Test piszą uczniowie z całej Polski w ten sam dzień o tej samej porze.Testy są wysyłane do organizatora- Łowcy Talentów Jersz w Obornikach Ślaskich, gdzie są one poprawiane.

 W tym roku w konkursie w naszej szkole wzięło udział 20 uczniów. W całej Polsce w tej kategorii 2500 uczniów. Trzech uczniów z naszej szkoły uzyskało wysokie wyniki:

Angelika Posch kl. 3A zajęła 2. miejsce w wojedztwie, a 14 w kraju
Opiekun - mgr Marta Kalinowska

Yevheniia Kukharuk kl 2A zajęła 5. miejsce w województwie, a 38 w kraju
Opiekun mgr Martyna Lewandowska

David Kalinowski kl 1B zajął 4. miejsce w województwie , a 133 w kraju
Opiekun mgr Martyna Lewandowska

 SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

 Koordynator konkursu w szkole: Renata Chęcińska-Bicz

Dodała:AA
9/01/2017


 Drugi sukces Damiana Nosidlaka w Olimpiadach.

10 grudnia Damian Nosidlak, uczeń klasy 2 a uzyskał tytuł laureata etapu wojewódzkiego w Olimpiadzie Wiedzy o III RP. Zajął 2 miejsce i tym samym został zakwalifikowany do etapu centralnego. Tydzień wcześniej Damian zajął 1 miejsce w etapie wojewódzkim Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Również został zakwalifikowany do etapu centralnego. Gratulujemy Damianowi sukcesów i życzymy dalszych spektakularnych osiągnięć!

 

Dodała:AA
21/12/2016


 Olimpiada Wiedzy o UE

 

Miło nam poinformować, że  17 grudnia 2016 uczeń naszej szkoły z  klasy 1B Dawid Kalinowski uzyskał 2 miejsce w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o UE. Tym samym został zakwalifikowany do etapu ogólnopolskiego Olimpiady. Gratulujemy Dawidowi i życzymy dalszych sukcesów!

Dodała:AA
21/12/2016


Olimpiada Wiedzy o Mediach

 

 

16 grudnia br. w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Mediach. Wśród trzydziestu dziewięciu zakwalifikowanych osób znalazło się też trzech uczniów naszej szkoły: Monika Flazik, Natalia Przała i Grzegorz Mleczek. Miło nam poinformować, że do etapu centralnego zakwalifikowała się Monika Flazik z klasy 3a. Zmagania ogólnopolskie odbęda się w dniach 17-18 marca 2017 roku  w Warszawie. Życzymy powodzenia!

Dodała:AA
21/12/2016


 Sukces w XVII Turnieju wiedzy o górach

 

 

Tegorocznym tematem przewodnim XVII już Turnieju wiedzy o górach był Beskid Żywiecki. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy.

Trzecie miejsce indywidualnie zajęła Magdalena Cudak z klasy 2B

 

Ponadto nasi uczniowie wywalczyły również:

 II miejsce drużynowo – w składzie: Patrycja Dąbrowska, Natalia Filipiec i Magdalena Cudak – kl. 2B

 III miejsce drużynowo – w składzie: Łukasz Depta, Angelika Klęp, Patrycja Jabłońska – kl. 1T

 W turnieju startowały również zespoły z I LO Myślenice, II LO Kraków, ZSTE Myślenice.

 

Opiekun: mgr S. Maślanka

Dodała:AA
13/12/2016


 

 IV Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka

 

3 grudnia 2016 uczeń naszej szkoły Damian Nosidlak ( kl. 2a ) brał udział w okręgowym etapie Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Olkuszu. Zajął pierwsze miejsce i w związku z tym został zakwalifkowany do etapu ogólnopolskiego.
Gratulujemy Damianowi!


 

Międzynarodowe Zawody Sportów Obronnych

 

 

W dniu 30.09.2016 roku reprezentacja naszej szkoły brała udział w Międzynarodowych Zawodach Sportowych w Zilinie na Słowacji. Zawody te są cyklicznie organizowane przez Zilinski Kraj. Reprezentacja naszej szkoły uplasowała się na wysokim szóstym miejscu. W zawodach uczestniczyły drużyny ze Słowacji, Czech i Polski. Naszą szkołę godnie reprezentowali:

 

Emilia Krężelok
Milena Stasik
Mateusz Pietrzyk
Jakub Łabuz
Jakub Malinowski

 

Opiekunowie: Jolanta Pitala i Krzysztof Sorocki.

Do obejrzenia również krótki filmik z zawodów

ZAWODY SPORTÓW OBRONNYCH - ZILINA 2016


 II miejsce w konkursie „48. Ojcowska Złota Jesień”

Już po raz czwarty, młodzież z klas Technikum, wzięła udział w konkursie „Ojcowska Złota Jesień”. Głównym celem tej inicjatywy jestposzerzenie wiedzy dotyczącej Ojcowskiego Parku Narodowego - jego przyrody, kultury i historii.

Rywalizacja w tym roku była wyjątkowa trudna. Mimo niskiej temperatury, na starcie pojawiało się szereg drużyn, ze szkół krakowskich, Krzeszowic, Olkusza, Giebułtowa i Myślenic. Z satysfakcją informujemy, że Nasze drużyny, zaprezentowały się bardzo dobrze, zdobywając II miejsce. Szkołę reprezentowały drużyny z kl. 1T, 1H i 3T.


Laureaci i finaliści wojewódzkiego konkursu historycznego „Nadzieja umiera ostatnia” – losy Żydów w wymiarze regionalnym w czasie II wojny światowej.


Uczniowie naszej szkoły uzyskali tytuły laureatów i finalistów w konkursie „Nadzieja umiera ostatnia” – losy Żydów w wymiarze regionalnym w czasie II wojny światowej. W dwóch kategoriach przyznano po trzy tytuły laureata. W kategorii praca pisemna tytuł laureata I miejsca uzyskała Magdalena Góralik z klasy II d. Mariola Mucha z klasy I b została laureatką III miejsca w kategorii praca multimedialna. Finalistami konkursu zostali: Kostyantyn Martinuk klasa I b oraz Stachura Małgorzata, Wielgus Katarzyna i Słoboda Angelika z klasy II T. Uczniowie pracowali od opieką nauczyciela historii - Haliny Mazur.


 

Konkurs NASZA ZIEMIA - Laureaci półfinału regionalnego

Konkurs corocznie organizuje Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie pod patronatem Pana Sławomira Brodzińskiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska, Głównego Geologa Kraju.

Tegoroczna XVII edycja konkursu odbywała się pod hasłem „Ziemia w okowach lodu”.

Do pierwszego etapu konkursu, który polegał na napisaniu pracy na jeden z trzech tematów przystąpiło 15 uczniów naszej szkoły.

Do półfinału regionalnego (woj. małopolskie i podkarpackie) z naszej szkoły zakwalifikowały się 3 osoby na sześciu możliwych półfinalistów z całego regionu.

Na uroczystości półfinałowej w Krakowie, która odbyła się 17 maja w siedzibie Oddziału Karpackiego Państwowego Instytutu Geologicznego uczniowie: Agnieszka Heliasz z klasy 1H, Damian Nosidlak 1A oraz Dariusz Rokosz 1D otrzymali wyróżnienia w konkursie.

Opiekun: mgr Janusz Kaleta


Sukcesy w Olimpiadzie Języka Rosyjskiego

W dniu 16 kwietnia 2016 r. w Warszawie odbyły się eliminacje centralne XLVII Olimpiady Języka Rosyjskiego.

Mamy Laureatkę i trzy Finalistki!!!

Oleksandra Soldatova (kl 1TT) zdobyła V miejsce na Olimpiadzie Języka Rosyjskiego i uzyskała tytuł Laureata. 
Pozostałe uczennice naszej szkoły: Anastasiia Dubrowina (kl 3C), Margaryta Pustowa (kl 3C) i Yelyzaveta Polozhenets (kl 1 TT) uzyskały tytuły Finalisty.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy.  

Wśród uczestników znalazły się osoby z całej Polski. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych przeszli przez eliminacje pisemne i ustne. Część pisemna Olimpiady Języka Rosyjskiego miała formę wypracowania na jeden z trzech tematów zaproponowanych przez Komitet Główny. Część ustna na zawodach III stopnia obejmowała wypowiedź (7-10 minut) na temat wylosowany przez zawodnika. 
Laureaci, a także finaliści Olimpiady mogą być zwolnieni (zgodnie z uchwałami senatów poszczególnych uczelni) z części lub całości egzaminów wstępnych (postępowania kwalifikacyjnego) do szkół wyższych. Są również zwolnieni z egzaminu maturalnego z języka rosyjskiego – jest to równoznaczne z uzyskaniem na maturze z tego języka najwyższego wyniku na poziomie rozszerzonym.

Patronat nad Olimpiadą objął Uniwersytet Warszawski.
Opiekę nad uczennicami sprawowała mgr Iwona Ropicka

Jeszcze raz gratulujemy i zapraszamy do udziału w olimpiadzie w przyszłym roku!


XLVII Olimpiada Języka Rosyjskiego

Z radością informujemy, iż czwórka naszych uczniów zakwalifikowała się do etapu centralnego XLVII Olimpiady Języka Rosyjskiego. Wśród najlepszych z całego kraju znalazły się: Margo Pustova (3c), Anastasija Dubrowina (2b), Oleksandra Soldatova (1TT) i Yelyzaveta Polozhenets (1TT).

Eliminacje centralne odbędą się w dniach 16-17 kwietnia 2016 r. w Warszawie. Weźmie w nich udział 50 osób z całej Polski. Trzymajmy kciuki za nasze koleżanki!

Serdecznie gratulujemy również pozostałym uczestnikom XLVII Olimpiady Języka Rosyjskiego, którzy przeszli przez poziom eliminacji okręgowych z wynikiem powyżej 70pkt/ 100 uzyskując tym samym wyróżnienia. Są to Darina Kostromova, Eliza Kostromova, Hanna Sorokovikova, Tatiana Levchuk, Anastasiya Pertsyukh, Arina Umrikhina, Pavlo Artemov oraz Oleksii Kalitin.

 


Wyniki konkursów Deutschfreund i English High Flier

Od kilku lat w naszej szkole odbywają są konkursy z języka angielskiego (English High Flier) oraz języka niemieckiego (Deutschfreund) na etapie ogólnopolskim prowadzone przez Łowców Talentów Jersz. Koordynatorem konkursów w szkole jest Renata Chęcińska-Bicz. Konkurs polega na napisaniu testu leksykalno-gramatycznego przez kilka tysięcy uczniów danego dnia o tej samej godzinie w odpowiedniej kategorii wiekowej.

Wyniki Ogólnopolskich Konkursów z Języka Niemieckiego Deutschfreund oraz z Języka Angielskiego English High Flier przeprowadzone w Małopolskiej Szkole Gościnności w roku szkolnym 2015/2016

Deutschfreund
W konkursie uczestniczyło 2600 uczniów z całej Polski. Uczniowie naszej szkole zajęli następujące miejsca :
1. Angelika Posch 4. miejsce w województwie 18. miejsce w kraju
2. Maria Dziadkowiec 14. Miejsce w województwie
3. Patrycja Filiciak 15. Miejsce w województwie
Opiekun : Marta Kalinowska

English High Flier 2015
W konkursie uczestniczyło 2300 uczniów z całego kraju. Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:
1. Grzegorz Mleczek 14. miejsce w województwie
Opiekun : Renata Chęcińska-Bicz
2. Jakub Sowa 16. miejsce w województwie
Opiekun : Bilal Quashou
3. Karolina Jamka i Karolina Ropa 27. miejsce w województwie
Opiekunowie: Renata Chęcińska-Bicz oraz Ewa Strzebońska

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

 


KONKURS 47 OJCOWSKA ZŁOTA JESIEŃ

Z satysfakcją informujemy, iż trzeci już raz uczniowie naszej szkoły wykazali się szerokim zakresem wiedzy na temat Ojcowskiego PN. W tym roku zespół z klasy 4T w składzie: Paulina Jasiewicz, Justyna Ostafin, Edyta Spórna i Natalia Żądło zdobyły pierwsze miejsce pokonując m.in. zespoły z Krakowa, Olkusza, Skały i Giebułtowa. Pozostałe nasze zespoły również uzyskały dobre wyniki, dzięki czemu w kategorii szkół również uzyskaliśmy pierwsze miejsce. W konkursie wzięły udział zespoły z klasy 1b, 2b, 2h, 2t i 4h.

Opiekunowie: S. Maślanka, W. Pałka, M. Łapa


LOSY POLAKÓW NA SYBERII. NIEPOKONANI - O CUDZIE OCALENIA

16 czerwca w Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Losy Polaków na Syberii. Niepokonani - o cudzie ocalenia.

Z naszej szkoły w gronie zaproszonych laureatów znalazły się dwie uczennice: Magdalena Góralik z kl. I D, która uzyskała 3 miejsce i tytuł laureata oraz Sara Szymska, która zajęła 5 miejsce i również uzyskała tytuł laureata. Wyróżnienie i tytuł finalisty uzyskała Dominika Wiśniowska z kl. II T. Tytuł finalisty uzyskali również uczniowie: Magdalena Nędza, Starmach Wioletta, Piwowar Sylwia, Szczepaniak Aleksandra, Róg Katarzyna, Joanna Postawa, Angelika Sołtys.
Nagrodą dla laureatów były książki i zwiedzanie Wawelu oraz Kościoła Mariackiego. Wszyscy uczniowie otrzymali także dyplomy.

Uczniowie pracowali pod kierunkiem Haliny Mazur i Joanny Jędrzejowskiej - Opioły 


Konkurs NASZA ZIEMIA - Laureaci półfinału regionalnego

Organizator konkursu: Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie

Konkurs pod patronatem Pana Sławomira Brodzińskiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska Głównego Geologa Kraju

XVI edycja konkursu - w tym roku jej hasło brzmi: Skrzydlaty eksperyment Ziemi

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 12 uczniów naszej szkoły.  

Do półfinału regionalnego (woj. małopolskie i podkarpackie) z naszej szkoły zakwalifikowały się 2 osoby na sześciu możliwych półfinalistów z regionu. Na uroczystości półfinałowej w Krakowie, która odbyła się 19 maja 2015 r. w Muzeum Przyrodniczym Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt Polskiej Akademii Nauk Katarzyna Krzan z klasy 1A i Karolina Nędza z klasy 2T otrzymały wyróżnienia w konkursie.

Opiekun: mgr Janusz Kaleta


KONKURS WIEDZY O UNIWERSYTECIE JAGIELLOŃSKIM

W tym roku w Konkursie Wiedzy o UJ wzięła udział uczennica klasy 3A Ewelina Olesek. Po przejściu przez eliminacje i po napisaniu testu finałowego znalazła się w gronie LAUREATÓW tego konkursu i ZDOBYŁA INDEKS UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO!

Opiekun: mgr Agnieszka Dmytrzyk

 


LAUREATKI ZAWODÓW MATEMATYCZNYCH

26 marca 2015 w Starostwie Powiatowym rozdano nagrody laureatom XIII Powiatowych Zawodów Matematycznych. Wśród nich znalazły się także uczennice naszej szkoły: Magdalena Nędza z klasy I B oraz Blanka Piekarz z III C.

21 marca 2015 roku, w sobotę, w Zespole Szkół im. A. Średniawskiego już po raz trzynasty odbyły się Powiatowe Zawody Matematyczne. Zawody, które współorganizują nauczyciele  matematyki m.in. z naszej szkoły. To prawdziwe święto „ Królowej Nauk”.  Ponad 250 uczniów szkół średnich powiatu myślenickiego chce poświęcić swój wolny czas w sobotę i zająć się rozwiązywaniem problemów matematycznych.  Prawie 50 uczniów naszej szkoły stanęło do walki o najlepsze miejsca.

Magda Nędza z klasy I B uzyskała III miejsce w kategorii klas I,

Blanka Piekarz z klasy III C – I miejsce w kategorii klas III.

Dla Blanki to już trzecie z rzędu zwycięstwo. Od  tego roku organizatorzy postanowili przyznawać takim uczestnikom tytuł SUPERLAUREATA. Jako pierwsza (i w tym roku jedyna) otrzymała statuetkę właśnie Blanka.

Gratulujemy uczennicom, życzymy dalszych sukcesów (także na studiach).

Nauczycielką laureatek jest mgr inż. Renata Pitala


Do ostatnich sukcesów uczniów naszej szkoły dorzucamy jeszcze jeden tym razem z języka angielskiego. W piątek (27 marca 2015 r.) w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych miało miejsce ogłoszenie wyników Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Miło nam poinformować, że I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Katarzyna Dudek z klasy 3C przygotowywana przez mgr Barbarę Spisak-Kotarbę.
Naszą szkołę reprezentowały też: Kamila Bilińska z kl. 2T oraz Karolina Gogol kl. 3B, które uzyskały najlepsze wyniki na etapie szkolnym konkursu.

Wszystkim należą się gratulacje! 


Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych - Małopolskiej Szkoły Gościnności wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Łowcy talentów – Jersz".

Była to już XIII edycja tego konkursu, która odbyła się 19 listopada 2014.

Konkurs przeprowadzono w dwóch przedziałach wiekowych – klasy pierwsze oraz drugie i trzecie.

W styczniu otrzymaliśmy wyniki konkursu. Okazało się, że uczennica naszej szkoły Angelika Posch z klasy 1A uzyskała w kategorii klas pierwszych wysoki czwarty wynik w województwie.

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.


XV TURNIEJ WIEDZY O GÓRACH

Z wielką satysfakcją informujemy, iż w Jubileuszowym XV Turnieju Wiedzy o Górach, nasza młodzież wykazała się ogromny wiedzą i zdobyła szereg nagród. Tematem przewodnim aktualnej edycji były Tatry Polskie. Głównym gościem i jednocześnie autorem zestawów pytań turniejowych był zespół Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego w osobach pana dr Marka Kota (kierownika CEP TPN) oraz pani Małgorzaty Kot.  Nasza młodzież osiągnęła następujące wyniki: 

 

I miejsce indywidualnie

Gabriela Bocheńska 1B

II miejsce indywidualnie

Anna Jamka 3T

Paulina Jasiewicz 3T

Paweł Burda 1B

Berenika Pieron 1B

III miejsce indywidulanie

Gabriela Gaca 2D

Sebastian Czerwiński 3B 

I miejsce drużynowo

Zespół w składzie: Anna Jamka, Paulina Jasiewicz, Edyta Spórna (klasa 3T) 

III miejsce drużynowo

Zespół w składzie: Gabriela Bocheńska, Berenika Pieron, Anna Śliwa (klasa 1B)

Opiekunowie:

Sławomir Maślanka

Janusz Kaleta  

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Ogólnopolski konkurs języka angielskiego "FOX"

W kategorii LIONS najlepsze w naszej szkole okazały się:
1. Kamila Blińska
2. Agnieszka Bazyl
3. Norbert Prośniak

Natomiast w kategorii EAGLES:
1. Edyta Spórna
2. Krzysztof Leśniak
3. Roksana Żaba

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do udziału w następnej edycji!

Konkurs NASZA ZIEMIA - Laureaci półfinału regionalnego
organizator: Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie
XV edycja konkursu - w tym roku jej hasło brzmi: Od pionierów życia do gazu łupkowego

Laureatami półfinału regionalnego (woj. małopolskie i podkarpackie) z naszej szkoły zostały 3 osoby na sześciu możliwych półfinalistów. Są to:
  • Joanna Obajtek - 1A
  • Sabina Wierciak - 1C
  • Monika Barlik - 3 TB

15 maja w Krakowie na gali laureaci ze szkół ponadgimnazjalnych pisali test wiedzy, który rozstrzygał o zdobytym miejscu.

III miejsce w konkursie uzyskała Sabina Wierciak.

Joanna Obajtek i Monika Barlik otrzymały wyróżnienie w konkursie.

Opiekun: mgr Janusz Kaleta

GRATULUJEMY!

http://geoportal.pgi.gov.pl/muzeum/konkurs/regiony/krakow/laureaci_polfinalu_s7 LAUREATÓW KONKURSU WIEDZY O UJ ZDOBYŁO 7 INDEKSÓW TEJ UCZELNI 

10 kwietnia 2014 r. w najbardziej reprezentacyjnej sali najstarszego w Polsce uniwersytetu – Auli Collegium Novum – odbyła się gala finałowa podsumowująca XVIII edycję przeznaczonego dla maturzystów Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Corocznie organizatorzy konkursu przeznaczają dla uczestników tych zmagań pulę indeksów, spośród których zwycięzcy mogą wybrać najbardziej interesujący ich kierunek i podjąć studia na UJ.

W tym roku w dwuetapowych zmaganiach wzięło udział uczniowie z naszej szkoły – Justyna Jawor, Joanna Kęsek, Magdalena Ostafin, Marcin Funek, Mariusz Jamróz, Jan Kęsek oraz Dominik Proszkowiec –  z klasy 3 A. Po przejściu przez eliminacje (08.03.2014) i po napisaniu testu finałowego (09.04.2014) wszyscy znaleźli się w gronie LAUREATÓW tego KONKURSU i ZDOBYLI INDEKSY UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO! 

Opiekun: Agnieszka Dmytrzyk


Uczennice klasy IA laureatkami konkursu historycznego!

W dniu 11 kwietnia 2014 w Krakowie w dworze Antoniego Potockiego odbyła się uroczystość wręczenia nagród za udział w wojewódzkim konkursie historycznym „Dwór małopolski w zmaganiach o niepodległość. Udział ziemian w Polskim Państwie Podziemnym i Akacji „Burza” organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty i Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego. Uczennica z klasy 1A Aleksandra Szczepaniak zajęła I miejsce w kategorii prac plastycznych, a Maria Górka wyróżnienie w kategorii praca literacka. 

Opiekun: Joanna Jędrzejowska-Opioła


KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

9 kwietnia 2014 r. odbył się etap diecezjalny Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Odbywające się w całej Polsce etapy diecezjalne Konkursu Biblijnego, składały się z dwóch zasadniczych części, pisemnej oraz ustnej. W pierwszej, wszyscy uczestnicy spotkali się z testem składającym się z pytań wyboru oraz takich, w których wymagane było pisemne odniesienie się do postawionego problemu z zakresu Ksiąg Królewskich (1 i 2) i Ewangelii wg św. Marka. Na tej podstawie, wyłaniano 7 najlepszych uczestników, którzy awansowali do kolejnej części eliminacji. W drugim etapie, na podstawie ustnych odpowiedzi, komisje wyłaniały troje zwycięzców z każdej diecezji, którzy spotkają się w finale Konkursu. 

Naszą szkołę na etapie diecezjalnym reprezentowały: Magdalena Molendys, Dominika Suder, Maria Soczówka 

Magdalena Molendys wygrała etap szkolny a w etapie diecezjalnym zakwalifikowana została do 7 najlepszych uczestników 1 etapu. Ostatecznie Magdalena zajęła 6 miejsce.

Opiekunowie:
Renata Piekarz
Marek Łapa


OŚMIU WSPANIAŁYCH

10 marca 2014 roku odbyła się VIII edycja gminna  XX Ogólnopolskiego Konkursu „Ośmiu Wspaniałych” którego organizatorem jest Fundacja „Świat na Tak” wraz z Samorządowym Komitetami Organizacyjnymi.

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu.

Jury konkursu przeprowadziło indywidualne rozmowy z 19 uczestnikami a następnie wyłoniono „Ośmiu wspaniałych” wśród nich jest  uczennica z naszej szkoły Marysia Bochenek z klasy II c  wolontariuszka szkolnego „Klubu Ośmiu”.

Marysia  wytrwale dąży do celu wyciągając rękę do drugiej osoby. Cechuje Ją empatia i dobroć skierowana do ludzi w codziennych kontaktach,   aktywna postawa, stała i konsekwentna praca na rzecz potrzepujących, dobre zachowanie i odpowiedzialne postępowanie.

GRATULUJEMY !!!


NASZA UCZENNICA LAUREATKĄ KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
 
Uczennica KAMILA BILIŃSKA z klasy I TB zdobyła trzecie miejsce w powiatowym konkursie z języka angielskiego.
 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
nauczyciel uczący: Katarzyna Miko 
 
 

 

22 marca odbyły się pod patronatem Starosty Powiatowego i Burmistrza Myślenic XII Powiatowe Zawody Matematyczne. Wzięło w nich udział 256 uczestników ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z powiatu myślenickiego. Konkurs odbywa się tradycyjnie w trzecią sobotę marca. Cieszy, że 62 uczniów naszej szkoły postanowiło spędzić to słoneczne sobotnie przedpołudnie zmagając się z zadaniami konkursowymi.

Miło nam poinformować, że w także w tym roku wśród zwycięzców nie zabrakło uczniów naszej szkoły:

I miejsce w kat. klas II (zakres podstawowy) – Blanka Piekarz  II C

II miejsce w kat. klas III (zakres rozszerzony) – Katarzyna Szczepaniec III E

III miejsce w kat. klas III (zakres podstawowy) – Beata Różycka III D

Należy także wspomnieć o dwóch osobach, które z różnicą 1 punktu znalazły się tuż za „podium” w kategorii klas III (zakres rozszerzony). To Agnieszka Wałęga z III B i Tomasz Czepiel z III E.

Serdecznie gratulujemy

Nauczycielem uczniów jest mgr inż. Renata Pitala


 

Kamil Sorocki otrzymał statuetkę "Złotego Tadeusza" podczas gali wręczenia nagród dla najlepszych harcerzy Chorągwi Krakowskiej im. Tadeusza Kośćiuszki.

W Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie odbyła się pierwsza edycja Tradycyjnej Akademii Dla Ekstra Kadry, czyli rozdanie statuetek "Złotych Tadeuszów"  dla najlepszy instruktorów ZHP Chorągwi Krakowskiej im. T. Kościuszki. 

Wśród nominowanych nie zabrakło również instruktorów i funkcyjnych z Hufca ZHP Myślenice. W kategorii Młodzieżowa Inicjatywa bezkonkurencyjny okazał się dh Kamil Sorocki – drużynowy 27 MGZ „A może budyń” oraz szef zespołu małopolskiej harcerskiej telewizji internetowej Po Prostu TV. 

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych projektach Smile


 


Konkurs Geologiczno-Środowiskowy "Nasza Ziemia"

Monika Kraus z klasy 2E została laureatką półfinału Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych. 

Monika zajęła I miejsce w półfinale regionalnym i awansowała do finału, który odbędzie się w Warszawie w dniach 4-6 czerwca.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA W WARSZAWIE! 

http://geoportal.pgi.gov.pl/portal/page/portal/muzeum/konkurs/regiony/krakow 


Sukces matematyczny

 W sobotę 23 marca 2013 roku około sześćdziesięciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w XI Powiatowych Zawodach Matematycznych. Odbyły się one w Zespole Szkół im. Średniawskiego w Myślenicach. Prawie  300 miłośników matematyki z powiatu myślenickiego rozwiązywało zadania otwarte oraz test.  Jak co roku także uczniowie naszej szkoły znaleźli się wśród zwycięzców.

I miejsce w kategorii klas II zajęła  Beata Różycka z klasy II D (nauczyciel Renata Pitala)

II miejsce w kategorii klas I zajęła Blanka Piekarz z klasy I C  (nauczyciel Henryk Stępniowski)

 


Zwycięstwo w konkursie geograficznym
„UROKI OTACZAJĄCEGO NAS KRAJOBRAZU”

 

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 4 marca 2013 r. w konkursie geograficznym „UROKI OTACZAJĄCEGO NAS KRAJOBRAZU” nasi uczniowie zdobyli odpowiednio:

1 miejsce: drużyna z klasy 1D w składzie:

Krupa Kamil

Wilczak Kamil

Wójtowicz Marceli

 

2 miejsce: drużyna z klas 2A i 2B w składzie: 

Ślusarczyk Małgorzata

Ślusarczyk Natalia

Moskal Patryk

 

4 miejsce drużyna z klasy 1TB i 1TA w składzie:

Talaga Justyna

Żądło Natalia

Żernowska Beata

 

Ponadto indywidualne wyróżnienie uzyskała Małgorzata Ślusarczyk z klasy 2A za najlepiej przedstawioną prezentację.

 

Opiekunowie:

mgr Janusz Kaleta

mgr Sławomir Maślanka


Konkurs języka niemieckiego Deutschfreund

Dnia 21 listopada 2012 roku  odbyła się w naszej szkole XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego "Deutschfreund". Wzięło w niej udział ponad 7 tysięcy uczniów, wyłoniono 80 laureatów. W województwie małopolskim startowało 683 uczniów. W kategorii: szkoły średnie uczennica naszej szkoły Agnieszka Wałęga 2B zajęła 8 miejsce w województwie (opiekun: mgr Martyna Lewandowska). 

SERDECZNIE  GRATULUJEMY !!!

Na poziomie szkoły zwyciężyli następujący uczniowie:

1. miejsce: Agnieszka Wałęga 2B

2. miejsce: Marcin Przała 2TH

3. miejsce: Karolina Ryś 2B, Joanna Szopa 3C

Organizatorki konkursu na terenie szkoły: mgr Renata Chęcińska-Bicz, mgr Marta Kalinowska.


XIII Turniej Wiedzy o Górach


6 grudnia 2012 r. odbył się konkurs wiedzy o górach organizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach. Tegorocznym tematem przewodnim były Gorganach – pasmo górskie na Ukrainie.

Uczniowie z klasy 2F wykazali się ogromną wiedzą, uzyskując bardzo dobre wyniki.

1 miejsce indywidualnie zajął Bartłomiej Stożek,

1 miejsce grupowo zajęła drużyna w składzie: Bartłomiej Stożek, Artur Olszanicki, Dawid Nachman,

2 miejsce grupowo zajęła drużyna w składzie Grzegorz Książek, Paweł Bubiak, Tomasz Goryl.

Opiekun: mgr Sławomir Maślanka


X POWIATOWE  ZAWODY MATEMATYCZNE 

31 marca 2012 roku odbyły się organizowane po raz dziesiąty Powiatowe Zawody Matematyczne.  Wzięli w nich udział najlepsi matematycy – uczniowie szkół średnich - z powiatu myślenickiego.
Uczniowie naszej szkoły zdobyli :

I miejsce w kat. klas I (zakres podstawowy) – Beata Różycka ID
 opiekun: mgr inż. Renata Pitala

I miejsce w kat. klas III (zakres podstawowy) – Mateusz Ścisłowicz IIID 
opiekun: mgr inż. Henryk Stępniowski

Gratulujemy !


Konkurs wiedzy chemicznej

Mateusz Ścisłowicz z klasy 3D został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej organizowanego przez Uniwersytet Jagielloński.

Opiekun: mgr inż. Anna Klamecka


Konkurs geograficzny
„Wycieczka po swojej gminie śladami znanych Polaków”

27 marca 2012r. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Lubniu odbyło się wręczenie nagród w konkursie pt. „Wycieczka po swojej gminie śladami znanych Polaków”. Z przyjemnością informujemy że uczniowie klasy 1F Paweł Bubiak i Grzegorz Książek zajęli PIERWSZE miejsce, m.in. przed uczestnikami ze szkół średnich z Myślenic, Dobczyc, Sułkowic oraz Lubnia.  Natomiast wyróżnienie zdobyli Karolina Irzyk oraz Przemysław Domanus również z klasy 1F.

Opiekun: mgr Sławomir Maślanka


KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO O INDEKS NKJO
w Zakopanem

16 marca 2011 roku odbył się II etap konkursu języka niemieckiego zorganizowany przez Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Zakopanem. Z radością informujemy, że uczennica klasy 2F ANNA NOSAL zajęła II miejsce, uzyskując tym samym prawo przyjęcia na studia w NKJO Zakopane.

Serdecznie GRATULUJEMY!

Opiekun: mgr Iwona Podlodowska


POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY

5 listopada 2010r. w Lubniu odbył się konkurs historyczny „Katyń – Golgota Wschodu” na szczeblu powiatowym.

Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:
TOMASZ ŻERNOWSKI klasa 1A – II miejsce
BERNADETTA JASUBA klasa 2A – wyróżnienie
LESZEK RYDZ klasa 2D – wyróżnienie

Opiekunowie:
mgr Joanna Jędrzejowska-Opioła
mgr Agnieszka Dmytrzyk


POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY

23 kwietnia 2010 roku ogłoszono wyniki Powiatowego Konkursu Ekologicznego, który w tym roku  odbył się pod hasłem: "Wykorzystanie alternatywnych źródeł energii w Polsce i na świecie".

Konkurs przebiegał w dwóch etapach:
I etap  – prezentacja multimedialna
II etap – test z wiedzy ekologicznej w języku angielskim

Uczniowie naszej szkoły: Filip Różycki  z klasy 2D i Mateusz Ścisłowicz  z klasy 1D
zdobyli  III miejsce.

Gratulujemy Laureatom, a wszystkich pozostałych uczniów zachęcamy do udziału w przyszłym roku.

Opiekunowie:
mgr Anna Sternal
mgr Wiesława Chruszczewska


POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach:

Uczennica klasy 3B Monika Gatlik zajęła II miejsce
opiekun: mgr Anna Sternal

Uczeń klasy 1B Adam Serafin zajął V miejsce
opiekun: mgr Bilal Qashou

Gratulujemy sukcesu


KONKURS O INDEKS WSTiE w Suchej Beskidzkiej

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w walce o indeks Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. Tegoroczny finał odbył się 24 lutego 2010r. w głównej siedzibie uczeni, a tematem przewodnim konkursu było: „Znaczenie turystyki w rozwoju regionalnym” – Projekt UWOLNIJ WYOBRAŹNIĘ.
Konkurs obył się pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.
W konkursie udział wzięli uczniowie klas maturalnych z naszej szkoły, do ścisłego finału zakwalifikowała się trójka uczniów z klasy 3E: Burtan Michał, Kasperczyk Paweł i Kmiecik Łukasz. Indeksu zdobyć niestety się nie udało, ale nasi uczniowie znaleźli się w ścisłej czołówce, na ponad trzystu uczestników. Uczniom gratulujemy dobrego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun: mgr Sławomir Maślanka


X POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W pierwszym etapie Powiatowego Konkursu Języka  Angielskiego udział wzięło 28 uczniów z naszej szkoły. Do II. etapu zakwalifikowali się:
Monika Gatlik 3B
Mateusz Opryszek 2B
Adam Serafin 1B

Opiekunowie:
mgr Anna Sternal
mgr Agnieszka  Tomasik
mgr Bilal Qashou

Życzymy dalszych sukcesów!!!


Konkurs „COLLEGE CHALLENGE”

W konkursie języka angielskiego „Collage Challenge” organizowanym przez Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Suchej Beskidzkiej wymaganą ilość punktów do kolejnego etapu uzyskał uczeń klasy  1B – Adam Serafin.

Opiekun: mgr Bilal Qashou

Gratulujemy!!!


Konkurs "Meister der deutschen Sprache"

Jak co roku, w grudniu odbył się etap szkolny konkursu z języka niemieckiego, o indeks Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Suchej Beskidzkiej "Meister der deutschen Sprache".

Do II etapu, który odbędzie się 06.02.2010r. w Suchej Beskidzkiej zakwalifikowały się 3 osoby z naszej szkoły:
Anna Nosal - klasa I F
Kamil Pułka - klasa I F
Monika Kozik - klasa III B

Opiekunowie:
mgr Iwona Podlodowska
mgr Anna Tondyra


Powiatowy Konkurs Historyczny

Jan Szczepaniec (klasa I E) i Wojciech Molus (klasa II A) otrzymali wyróżnienia (za zajęcie 4 i 6 miejsca) w I Powiatowym  Konkursie Historycznym „Kampania wrześniowa – geneza, przebieg, skutki”, który odbył się 05.11.2009r. w Lubniu

opiekunowie: mgr Agnieszka Dmytrzyk, mgr Joanna Jedrzejowska-Opioła


 

03 kwietnia 2009r. w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. Mikołaja Reja w Myślenicach odbyło się wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu ekologicznego zorganizowanego przez ZSTE pod hasłem "Segregacja odpadów komunalnych na terenie powiatu myślenickiego".
Dwa pierwsze miejsca zajęły zespoły z naszej szkoły w składzie:

MIEJSCE I
Małgorzata Pospischil (klasa II D) i Filip Różycki (klasa I D)
pod kierownictwem:
mgr Wiesławy Chruszczewskiej (biologia)
mgr Anny Sternal (język angielski)

MIEJSCE II
Sylwia Konik (klasa II B) i Monika Gatlik (klasa II B)

opiekunowie:
mgr Magdaleny Kurek (biologia)
mgr Anny Sternal (jęz. angielski)


 Powiatowe Zawody Matematyczne

14.03.2009r. w Zespole Szkół Techniczno–Ekonomiczcznych w Myślenicach odbyły się po raz siódmy Powiatowe Zawody Matematyczne, objęte  Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty i Starosty Powiatu Myślenickiego.

Wśród zwycięzców nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Oto oni:

Dominika Gorgolik kl. I B - II miejsce  w kategorii klas I - zakres podstawowy
nauczyciel: mgr inż. Renata Pitala

Monika Gatlik kl. II B i Ewelina Hobot kl. II B (ex aequo) - II  miejsce w kategorii klas II - zakres podstawowy
nauczyciel: mgr inż. Henryk Stępniowski

Kochan Krzysztof kl. I E - IV miejsce w kategorii klas I - zakres rozszerzony  
nauczyciel: mgr Jolanta Kalemba

Damian Chlebda kl. III Lm - VI miejsce w kategorii klas III - zakres podstawowy
nauczyciel: mgr inż. Renata Pitala


Zwycięzca konkursu z języka niemieckiego

14.03.2009r. odbył się finał konkursu "Meister der deutschen Sprache" o indeks Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Suchej Beskidzkiej (opieka naukowo-dydaktyczna Uniwersytetu Jagielloński w Krakowie).

Naszą szkołę w finale reprezentował Mateusz Masełko z kl. 3 Ls, który przedstawił niezwykle ciekawą prezentację pt. "Język austriacki w konfrontacji z językiem niemieckim". Komisja bez żadnych wątpliwości, jednogłośnie (co potwierdziła przewodnicząca Pani dr A. Kluba z UJ) przyznała Mateuszowi I miejsce!

SERDECZNIE GRATULUJEMY,
ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW
            opiekunowie:
            mgr Iwona Podlodowska
            mgr Renata Chęcińska-Bicz


Konkursy językowe

Dnia 12 grudnia 2008r. odbył się I etap konkursu z języka angielskiego i niemieckiego organizowany przez Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Zakopanem (patronat-Uniwersytet Jagielloński). Do następnego etapu z języka angielskiego zakwalifikowali się: Roch Karwacki (klasa IIB) i Joanna Ożóg (klasa III Lj), z języka niemieckiego: Mateusz Masełko (klasa III Ls).
Opiekunowie: mgr Renata Chęcińska-Bicz, mgr Maria Krauze-Ślizowska, mgr Anna Sternal 

Dnia 9 grudnia 2008r. odbł się pierwszy etap konkursu z języka niemieckiego „Meister der deutschen Sprache” organizowany przez Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Suchej Beskidzkiej (patronat naukowy – Uniwersytet Jagielloński). Do drugiego etapu zakwalifikowali się Agnieszka Ulman (klasa III Lj) oraz Mateusz Masełko (klasa 3 Ls). Dnia 24 stycznia 2009 wzięli oni udział w II etapie w Suchej Beskidzkiej. Ostatecznie do finału (części ustnej) zakwalifikował się Mateusz Masełko.
Opiekunowie: mgr Renata Chęcińska-Bicz, mgr Marta Kalinowska

Dnia 24 listopada 2008r. odbył się konkurs z języka angielskiego (na szczeblu szkolnym) organizowany przez Zespół Szkół Techniczno – Ekonomicznych. Do kolejnego, powiatowego etapu przeszli: Monika Gatlik, Ewelina Hobot i Roch Karwacki.
Opiekun: mgr Anna Sternal


Konkurs "Eko-Planeta"

"Eko-Planeta" jest ogólnopolskim konkursem ekologicznym organizowanym przy współpracy z Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska SGGW w Warszawie.

Celem tego konkursu jest upowszechnianie wiedzy przyrodniczej oraz rozwijanie świadomości ekologicznej wśród młodzieży.

W kolejnej edycji konkursu w roku 2008 uczeń naszej szkoły Damian Chlebda zajął I miejsce w województwie.

Opiekun: Wiesława Chruszczewska

Gratulacje


Moje finanse - Z klasy do kasy

Komitet galaxy zajął 11 miejsce w wojewódzkim rankingu inwestycyjnym konkursu "Moje Finanse - Z klasy do kasy" i zakwalifikował się do finału wojewódzkiego, który odbył się 21 kwietnia 2008r.

Pod nazwą komitetu galaxy kryją się następujący uczniowie: Mariusz Wnęk, Piotr Szwajdych, Krystian Firek, Damian Czarniecki, Krzysztof Wójcik.
Wszyscy są uczniami klasy II A.

Opiekunem komitetu był mgr Krzysztof Heród - nauczyciel przedsiębiorczości.

Konkurs ma zasięg ogólnopolski. Zadaniem Komitetów Inwestycyjnych jest inwestowanie wirtualnych środków pieniężnych i maksymalne pomnożenie wirtualnej kwoty 100 000 (stu tysięcy) złotych, która została przyznana Komitetom Inwestycyjnym na początku Konkursu.

W województwie małopolskim w konkursie wzieło udział około 2000 zepołów. Uczniowie naszej szkoły byli najlepsi ze wszystkich szkół powiatu myślenickiego.

Udział w finale wojewódzkim był ogromnym sukcesem. Uzyskana stopa zwrotu 6,74% i wartość portfela 106754 złote były niewystarczające, by znaleźć się w trójce kwalifikującej się do finału centralnego.

Gratulujemy i życzymy sukcesu w przyszłym roku


Kolejny zdobyty indeks w konkursie geograficznym na AGH

15 marca 2008 ogłoszono wyniki konkursu "Środowisko geograficzno - przyrodnicze mojego regionu" organizowany jest przez Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Laureatem konkursu i zdobywcą indeksu został Michał Bargiel z klasy 3 Ls. Michał zapewnił sobie przyjęcie bez kwalifikacji wstępnej na studia dzienne na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH w Krakowie w rekrutacji na rok akademickim 2008/2009. Nad przygotowaniem Michała do konkursu czuwał mgr Sławomir Maślanka.

To już trzeci raz z kolei nasi uczniowie zostają laureatami, zdobywają indeksy krakowskiej AGH i zostają studentami tej uczelni . W poprzednich latach zdobywcami indeksów byli: Marcin Poradzisz, Grzegorz Ostafin i Natalia Ostafin.

Hasłem tegorocznej edycji konkursu jest "Przyroda a przemysł - kooperacja czy koegzystencja?" Konkurs odbył się pod patronatem:

    * JM Rektora Akademii Górniczo-Hutniczej - prof. dr hab. inż. Antoniego Tajdusia,

    * Dziekana Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej - prof. dr hab. inż. Jacka Matyszkiewicza,

    * Dyrektora Państwowego Instytutu Geologicznego - prof. dr hab. Tadeusza Peryta,

    * Małopolskiego Kuratora Oświaty - mgr Józefa Rostworowskiego

Gratulujemy przyszłemu studentowi oraz opiekunowi


KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Dwóch finalistów konkursu języka niemieckiego w Suchej Beskidzkiej

15 marca 2008 odbył się ostatni, finałowy etap konkursu języka niemieckiego zorganizowany przez Kolegium Języków Obcych w Suchej Beskidzkiej. W finale wzięła udział dwójka uczniów z naszej szkoły: Ilona Piekarz z klasy 3 Li i Mateusz Masełko z klasy 2 Ls. Ostatecznie po etapie finałowym Mateusz Masełko zajął V miejsce, a Ilona Piekarz została finalistką konkursu. Naszych finalistów do konkursu przygotowała mgr Iwona Podlodowska.

zsp.edu.pl