Małopolski Piknik na Zwierzynieckiej Łące - MSG na wypasie

Na przełomie sierpnia i września Małopolska Szkoła Gościnności aktywnie włączyła się w imprezę na Krakowskich Błoniach, której celem oprócz gonitw małopolskich koni wyścigowych, była promocja serów owczych oraz jagnięciny podhalańskiej.

Przez dwa tygodnie turyści oraz mieszkańcy Krakowa  mogli skosztować najbardziej popularnych serów, min. oscypka, a dwie niedziele z rzędu jagnięciny podhalańskiej. Kontynuacja projektu „kursów pasterskich” było zrealizowanie przez MSG mobilnej bacówki na podwoziu lawety, która miała pełnić funkcję punktu promocyjnego produktów górskich. Swój debiut miała właśnie podczas małopolskiego pikniku na Błoniach w Krakowie i budziła duże zainteresowanie. Jedną z największych atrakcji było stado 27. potulnych owiec z Czarnego Dunajca, które wypasał na Błoniach baca Jan Hyrczyk z bratem Andrzejem, a wspierali kandydaci na Juhasów z kursów pasterskich Wojciech Czabanowski oraz Grzegorz Czepelak. Finałem imprezy był konkurs „Pride of Sheep”, w którym uczestnicy imprezy przez cały czas mogli oddać głos na ulubioną owce.
Niedzielnym eventom towarzyszyły również występy góralskiego zespołu Hyrni, pokaz kawaleryjski zorganizowany przez klub jeździecki „Bór Toporzysko”, konkursy dla dzieci i dorosłych.

Tekst i zdjęcia: Jacek Róg

Dodała: AA
4/10/2017

zsp.edu.pl