Jagnięcina podhalańska „Smakiem Regionu” Małopolski. Poznań, 23 – 26.09.2017 r.

 

 

Około tysiąc sześćset porcji jagnięciny podhalańskiej zostało wydanych przez uczennice Małopolskiej Szkoły Gościnności oraz panią Bożenę Wędziarz z Nowego Targu w ramach promocji Województwa Małopolskiego podczas Targów Poznańskich „Smaki Regionów” .

 

Specjalnie na tę okazję p. Wędziarz przygotowała  cztery różne typy dań: pulpety z jagnięciny w sosie grzybowym, pieczeń z ziołami, gulasz oraz kwaśnicę na żeberku jagnięcym.  Do prezentacji naszych potraw na scenie kulinarnej aktywnie włączył się Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Wojciech Kozak, który osobiście częstował jagnięciną, promując tym samym Małopolskę i produkty górskie. 
Do projektu Małopolską Szkołę Gościnności zaprosił Departament Rolnictwa i Geodezji UMWM, który był organizatorem stoiska Województwa Małopolskiego. Mieliśmy okazję nie tylko godnie promować przysmaki z Podhala i naszą szkołę, ale także spotkać i porozmawiać z wieloma ciekawymi ludźmi, m.in. z Robertem Makłowiczem.

 

Tekst i zdjęcia: Jacek Róg

zsp.edu.pl